Bora Czech Team obsadil v letošním závodě VAKE 2012 13.místo!!! Gratulace za dojetí nejextrémnějšího závodu na světě a naviděnou za týden na Red Bull Ragnarok:).

V těchto dnech právě probíhá nejdelší snowkiting závod na světě. Až v dálných končinách za polárním kruhem, v Norsku na poloostrově Varanger, bojuje 22 dvoučlenných týmů o prvenství v třídenním závodě natěžko (s naloženými bobami), v traťové délce 270 km.

O bednu bojuje také tým z ČR, Czech bora team ve složení Petr Petráš a Tomáš Křivský, který jede závod již potřetí. Loni i předloni stáli „hoši“ na bedně (2. a 3.místo) !!!

Letos však došlo ke změnám v pravidlech závodů a jede se nikoliv na 3 etapy se společným nocováním, ale full celotraťový race. Tedy celých 270 km v jednom tahu. Zakázáno je pohybovat se pouze mezi 23.hodinou večerní a 5.hodinou raní, kdy každý tým musí povinně kempovat na místě, kam dojel či došel. Uvidíme, jak to bude českému želízku vyhovovat – držíme pěsti.

VAKE je velmi náročný závod, který kombinuje expediční jízdu natěžko se závodními podmínkami. Jedná se bezesporu o nejtěžší snowkitový závod na světě.

Více informací najdete na: www.vake.no

vake_2012