Poslední červnový víkend se konal každoroční extrémní závod buggyn. Mluvíme o 24h nonstop závodě.

V tomto závodě jedou tříčlenné týmy, piloti z každého týmu se mohou libovolně střídat v různých časových úsecích. Každý tým má povinnost mít minimálně 2 GPS k přesnému změření ujetých kilometrů. Jezdí se obvykle na vytyčené trati (na 2 bojky) podél pláže. Bojky jsou od sebe vzdálené několik kilometrů a závod se jede nonstop po dobu 24 hodin.

Plakat_24-h_rennen_flyer

V loňském roce padl světový rekord, který činí 1053 km a dřží ho tým z Nizozemska.

Letošní závod měl trochu jiný průběh. Vítr byl slabší a podstatnou část závodu mrholilo. Překonání loňského rekordu bylo tedy skoro nemožné.

Zúčastnilo se více jak 40 týmů z několika zemí Evropy. Nechyběly týmy ze Španělska ani z Itálie, Německa, Francie, Nizozemska, Velké Británie, aj. Vzhledem k počasí však pouze pár týmů bylo schopno jet nonstop, tedy 24h bez zastavení.

Přesto, že počasí úplně závodům nepřálo, týmy na prvních pozicích zajely velmi kvalitní výkony. Byl to zejména tým Peter Lynn z Nizozemska, který se stal vítězem a ujel neuvěřitelných 920,1 km. Druhý tým, který zaostal nejtěsnějším rozdílem v historii tohoto závodu, o pouhých 200 m, byl German Libre Team (ujel tedy 919,94 m).

Více fotek ze závodu najdete zde.

Výsledky SPO 24h lauf 2011:

24h-results_2011

24h-SPO-2011