Jako každým rokem i letos nás čeká soustředění na dánském ostrově ROMO. Výlet za landkitingem i kiteboardingem na ROMO Vám můžeme vřele doporučit. K bydlení je možné využít místní kemp nebo se nabízí k pronájmů baráčky pro více osob.

Dánský ostrov jménem Romo je vzdálený cca 900 km z Prahy. Má rozlohu pouhých 129 km2 a žije zde 650 stálých obyvatel. Na ostrově je několik obchodů s potravinami, pár restaurací a přístav. Ostrov je hojně využíván k rekreaci. Z pevniny se autem pohodlně dojede po skoro 7 km dlouhém náspu.

ROMO_2010_pozvankanarok2011_02

Baráčky i kemp se nachází nedaleko pláže kde se kituje (dojezd autem cca 5 min.) a jsou situovány v drsné dánské přírodě. Už jen samotné bydlení je navšedním zážitkem. Letos jede do Dánska opravdu početná česká skupina a je přislíbená účast i některých německých pilotů. V celku máme pronajaty 3 baráky a počítáme i s pár wohnmobily a stany:). V plánu mimo mnoha najezděných kilometrů máme také uspořádání kitebuggy závodů, možný přejezd západního pobřeží Dánska, výlety na kolech a vrcholem soustředění by měl být závod v St.Peter Ordnig na počet ujetých kilometrů za 24 hodin v kuse ve tříčlenných týmech.

 

ROMO_2010_pozvankanarok2011_03.jpg (396×600)

 

V oblasti ostrova je zaručen vítr po 360 dní v roce a ještě se nám prakticky nikdy nestalo, že by tam nefoukalo. Navíc vítr je zde poměrně stabilní, bez výrazných poryvů a povrch téměř dokonalý.

Pláž nabízí obrovský prostor pro kitování (zhruba 2x3km) a je zde možno vidět začínající kitery, pokročilé i profíky, jak na mountainboardu, tak buggy. Na druhé straně areny je také vhodné a vyhrazené pobřeží pro kiteboarding. Pláž je ohraničena dunami a samotné pobřeží, kam se s drakem nesmí (je to mimo hranice vymezené areny), je pokryto bílým jemným pískem s mušličkami a vše působí velice pozitivním, uklidňujícím a romatickým dojmem. Ostrov je z části národním parkem a ptačí rezervací. 

 

Soustředění bude probíhat ve dnech 21.6. – 28.6.2014, celých 8 dní. Ubytování v kempu je možné rezervovat. Zapůjčení vybavení v případě potřeby zajistíme. Máte-li zájem o účast či poskytnutí vybavení na soustředění, kontaktujte nás na kurzy@kiteforce.cz.