Report od Martiny:

Kvalita soustředění závisí na dvou základních faktorech: počasí a lidé. Faktory, které ani ten nejlepší instruktor neovlivní. V případě tohoto soustředění byl ještě jeden důležitý prvek – KARAVAN. Obytný vůz, který nám zajišťoval nejenom dopravu, ale poskytoval střechu nad hlavou.

snídaně - Bernina pass
snídaně – Bernina pass

Karavan byl pro 6 lidí tak velký, aby měl každý prostor pro základní fungování. Vybavenost byla dostačující, se spoustou praktických vychytávek a se zásobami plynu jsme vydrželi i přes noční teploty pod nulu. Stravování jsme si zajišťovali sami z nakoupených surovin a s pomocí vlastních kulinářských dovedností a zašli jsme také na výbornou pizzu v obci Reschen, kde nás překvapil česky mluvící Ital – Ricco.

Lago Bianco
Lago Bianco

Když se sejde skupina podobně naladěných kiterů, spokojenost a naladění je zaručeno. V našem případě 5 lidí, kteří se navzájem předtím nikdy neviděli a které spojoval jenom jeden člověk – instruktor Martin (Lafoun). Výzva a zároveň obavy, které pominuly hned, co jsme vyjeli na dálnici směr Plzeň.

NorthFly GT 18qm
NorthFly GT 18qm

Počasí nám přálo. Na italském jezeře Reschensee foukalo téměř celé 3 dny, takže se až na pár povětrnostních výjimek dalo jezdit pořád. Ledový povrch bez sněhové pokrývky zajišťoval (přes prvotní strach začínajících kiterů) velice dobré podmínky. Cíl třídenní zastávky byl jasný – rozjezdit se a ujet několik km přes jezero k věži a zpátky. U Reschen mají také levný bazén se saunou, který nám poskytl patřičnou regeneraci.

chillin - Bernina
chillin – Bernina

 

Reschensee - Takoon Furia 13qm
Reschensee – Takoon Furia 13qm

 

testování monoski
testování monoski

Přejezd do Švýcarska proběhl hladce ve večerních hodinách, aby nás ráno přivítalo slunce v plné síle. Vítr na Bernina Pass se ale téměř nehnul. Do vzduchu se dostalo jenom pár draků – za to se parádně otestovala „oranžová 18tka (NorthFly GT)“, která si dokázala poradit i s větrem 0,5 m/s.

bude to lítat !!
bude to lítat !!

 

zítiší s draky
zátiší s draky

Další den to s větrem nebylo lepší, takže jsme flexibilně přejeli na jezero Silvaplana, kde se dalo jezdit. Do soboty nám počasí i přes předpovědi přálo a vrcholem celého soustředění byl i soukromý závod, kde nebylo poražených a všichni ve své kategorii skončili na 1. místě (snb – muži, snb – ženy, ski – ženy, ski – muži, ski – muži profi). Chybělo málo a byla i kategorie monoski!

k věži dojeli všichni
k věži dojeli všichni

Celkově vzato se soustředění velice vydařilo. V případě nepřízně větru jsme si našli jinou zábavu – od výšlapu do strmých svahů s následným sjezdem a běžkování, přes stavění sněhuláka až po relaxační opalování a čtení. Riziko v podobě bezvětří nebo silných poryvů budou vždy, ale i toto ke kitingu neodmyslitelně patří, takže vzhůru do dalších nesmělých plánů.

první kolo rozjeto
první kolo závodů na Silvaplana rozjeto

 

Ondřej
Ondřej

 

Zuzka
Zuzka

 

Zdeněk
Zdeněk

 

Dan
Dan

 

Martina
Martina

Martina: s Martinem se jako kamarádi známe více než 10 let, jako instruktora kitingu ho znám 2 měsíce. Když mu na něčem opravdu záleží, dá do toho vše – takže celá akce byla parádně připravena a s nečekanými komplikacemi si obratně poradil. Jako začátečník jsem měla slabé chvilky, které mi ale Martin dokázal včas utnout. Instruktorský svéráz dopadl na úrodnou půdu a já kitování rozhodně nevzdávám! :-) Díky za jednu z mých nejlepších dovolených v životě! :-)

2 m/s na Lago Bianco
2 m/s na Lago Bianco

Monoski: http://www.monoski-shop.cz/

Další fotografie a report od Zuzky naleznete: 

ZDE a více fotek také ZDE.