18. – 26. února 2012 probíhalo tradiční zimní snowkitové soustředění, které bylo zakončeno třetím ročníkem SnowKitových závodů – Adolfovské snowkite Stormy 2012. Každý den nám připravil nevšední zážitky, na které budeme se všemi spoluúčastníky rádi vzpomínat.
První čtyři dny byly věnovány kurzům. Adolfovské pláně kurzantům připravily opravdu peprné chvilky, a tak budoucí kiteři prošli opravdovým větrným křestem. Všichni naši klienti byli ale pilní a vytrvalí. Nutno podotknout, že se kurzů účastní stále více mladých talentů. Díky za ně!

Stormy_2012_001

Ve čtvrtek proběhl kulturní večer v Ústí nad Labem, kde byl promítán krátký film s doprovodnou přednáškou o historicky první Kitebuggy české expedici v africkém Maroku (dokument budete moci shlédnout zanedlouho u nás na webu).

Stormy_2012_002Stormy_2012_003

Větru bylo po celý týden dostatek, bohužel se sněhem to bylo tento rok slabší. Už od středy se na pláních místy objevovaly plusové hodnoty a občasné sněhové přeháňky střídal déšť.

Stormy_2012_004Sněhová pokrývka pomalu mizela, ale nejvíce kritická byla noc z pátku na sobotu, kdy zmizelo téměř 60 % sněhového povrchu. Situace na spodních pláních nevypadala dobře a obávali jsme se, že na závod nebude dostatek sněhu. Po příjezdu na Adolfov, se ale naštěstí ukázalo, že horní louka poskytne dostatečně celistvý prostor pro postavení hodnotné tratě. Proto mohl být třetí roční snowkite závodů – Adolfovské Stormy uskutečněn.

Stormy_2012_006Stormy_2012_005

Prezence závodníků začala v 9.00. Někteří závodníci byli na spotu dříve a obhlíželi situaci.

Jako velín a útočiště pro všechny účastníky byl vybudován Kiteoforce štábní stan. Vítr závodům převelice přál. Od rána stabilně :) foukalo mezi 7-13 m/s. Již tento údaj odrazoval některé závodníky od účasti v závodu. Na rozdíl od váhavého mužského elementu nastoupila do závodu bez váhání trojice slečen Helča, Zuzka, Katka, které navíc dokázali odjet všechny rozjížďky!!! BIG respekt :D

Stormy_2012_008Stormy_2012_009Stormy_2012_007

Trať byla postavena na tři bójky a byla odjeta ve čtyřech rozjížďkách. Celkem odstartovalo 15 závodníku. Z povětrnostních a sněhových důvodů byl závod zkrácen na jeden den, proto byl i start společný pro obě kategorie – SNB, SKI.

Stormy_2012_010Stormy_2012_011

V závodě, jak je již zvykem, proběhly drobné kolize, které se naštěstí stejně jako celý závod obešly bez zranění.

Po odjetí „raceu“ přišel na řadu freestyle. S ohledem na sílu a nestabilitu větru, byla kategorie odstartována až po konzultaci se závodníky. Jely se 2 desetiminutové „heaty“ a byly poněkud netradiční. Střetly se v nich rakouský jezdec Lietz Winfried vs. nejmladší účastník Honza Novotný. Oba jezdci předvedli unikátní „wake style“ výkony a stylově tak zakončili závodní den.

Stormy_2012_013Stormy_2012_012

Po sečtení výsledků proběhlo ve štábním stanu vyhlášení vítězů a předání zasloužených cen.

Výsledky race ski: Výsledky race SNB:1. Výsledky Freestyle:
1. Radek Cuba 1. Honza Novotný 1. Honza Novotný
2. Petr Petráš 2. Lietz Winfried 2. Lietz Winfried
3. Tomáš Křivský 3. Kateřina Lanč

Stormy_2012_lyzeStormy_2012_freestyleStormy_2012_snb

Děkujeme všem závodníkům, účastníkům a příznivcům za účast. I přes nepřející předpověď počasí se celá akce podařila a kdo přijel neprohloupil. CZKF Děkuje!!!

Velké a převeliké díky patří i sponzorům závodu, kteří poskytli hodnotné ceny a nabudili tak správnou soutěžní atmosféru!

 

Závod podpořily:

OXskis , Monster Energy , Pro-Tec , The North Face

Partneři závodu: Autokemp Pod Císařem, JOJO Wings, ParaAvis, CooperKite, ACP

Pořadatel závodu: CZECH KITE FORCE

 

FOTO a TEXT: CZECH KITE FORCE