Předposlední lednový víkend se na Adolfovských pláních konal již druhý ročník SnowKite Maratonu. Team KiteForce s radostí přijal pozvání k Pepínovi do kempu Pod Císařem (cca 20 Km od spotu).

Příjezd do Base Campu (tj. kemp Pod Císařem) byl hlášen na páteční večer. Přijeli jsme akorát na večeři. Okolo deváté večerní dorazil Dědek, Carlos a Radek. Všichni jsme se ubytovali a odebrali se do
hospůdky ke krbu. Uprostřed bujaré zábavy dorazil i Yenky s Tománkem. Pití, jídlo, zpěv a pekelná zábava se protáhla až do časných ranních hodin.

Ráno jsme se v rychlosti, ale zato královsky nasnídali a rychle vyrazili na START Adolfovského SNK Maratonu. Bohužel po příjezdu na SPOT naše nadšení do závodu zmrazilo velmi nevlídné počasí.
Prakticky žádná viditelnost, teplota okolo -12 a vítr, který byl jedovatě štiplavý s rychlostí okolo 8 m/s (v nárazech až 10 m/s). Po krátké debatě se část účastníku rozhodla závod vypustit a odjela do nížší nadmořské výšky za lepším počasím. Lafoun tak byl s Pínem jediným zúčastněným členem KiteForce na letošní zimní soutěži.

Po první rozjížďce byl v teamu KF vážný důvod k radosti, protože Lafoun se dokázal prosadit i s nefunkční kladkou a v danný moment bojoval o bednu. Druhá rozjížďka se v dúsledky namrznutí draků bohužel nezadařila a totálně Lafouna vyčerpala. Třetí rozjíďka v důsledku zmrzlých draků, velké únavy svalů a kostí byla zaměřena spíše než na umístění, na dojetí Lafouna do cíle a udržení se v závodu. Večer se nesl v duchu takřka rodiného krbu u Pína v putice…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nedělní ráno bylo velmi bolavé a proto jsme se k odjezdu dostali až těsně před desátou. Bohužel v ten samý okamžik vyrážela z kempu banda běžkařů s doprovodným vozem, který uvízl ve svahu „U Nachytanýho“ na dlouhé minuty a až asi na 4. nebo 5. pokus se podařilo neposlušný automobil vytlačit na kopec.

Na místo startu jsme dorazili se značným zpožděním, ale organizátoři závodu na nás počkali, za což jim patří velké uznání a dík – zároveň omluva všem kteří na nás museli čekat. Rychle jsme se nastrojili a začali chystat draky. Bušilo okolo 7 – 13 m/s a proto Lafoun šáhl po 4m JOJO RM. Bohužel drak nebyl ve zrovna dobré kondici (vruty na šňůrách, aj.) a Lafouna 2x málem přizabil. V tento moment byl již závod v plném proudu a tak bylo lepší z této rozjížďky odstoupit (4.nejhorší se škrtá).

Konečné pořadí závodu: 
SKI: SNB
1. Radek 1. Lukash
2. Tománek 2. Kolouch
3. Vilda 3. Mandušáček
4. Šulda 4. Mandušák
5. Jenki 5. Veja
6. Lafoun 7. Píno
7. Mirek 7. Kaser
8. Zámek
9. Fiki
10. Jaruška
11. Michal
12. Karel
13. Zdeněk

 

Poděkování patří:
organizátorům závodu spol. LambaKite – www.lamba.cz a zejména Michalovi Voženílkovi
&
Pepínovi, Zuzce, Čáďovi a kempu Pod Císařem – www.podcisarem.cz

Text: Mikyz