Ve dnech 13.-14. listopadu 2010 se na letišti v Havlíčkově Brodě konala poslední landkitingová akce tohoto roku pořádaná firmou Boneshaker ve spoluprácí s AČP. Byl zajet konečný závod v rámci Českého poháru landkitingu (ČPLK).

Počasí celé landkitingové akci přálo a tak se jeli rozjížďky oba dva dny.

Sobotní den byl ale pro kategorii MTB slabý a tak byly rozjížďky přeloženy na neděli. Pro kategorii buggy tato síla větru byla dostatečná a proto se v sobotu odjeli dvě rozjížďky.

Sobotní večer proběhl originální havlíčkobrodský večírek u ohně a vybaveného bárku.
Nedělní den začal s nepříjemným oparem nad celým havlíčkobrodským územím. Naštěstí se v průběhu dne počasí vylepšilo a foukal poměrně stabilní vítr. Okolo 12 hodiny byla vyhlášena první a následně druhá MTB rozjížďka. Po krátké pauze nastoupily buggy. I v této kategorii se jeli dvě navazující rozjížďky. Po buggy následovaly poslední dvě rozjížďky MTB. Během celého dne byly k vidění parádní freestylové kousky.

Se soumrakem přišlo na řadu vyhlášení výsledku ze závodu SHOWDOWN a celkového vyhlášení výsledků Českého poháru landkitingu.

Nutno podotknout, že se letošního landkitingového poháru zúčastnilo na 25 závodníků MTB a 26 pilotů Buggy. Celkově se odjeli 3 závody. Díky takovému to počtu závodníku se daly uskutečnit napínavé a divácky atraktivní závody. Novinkou poháru byla účast 1. závodící landkiterky. Ukázala, že landkite může být i sportem pro dámy. Ženské kategorie jsou stále volné a čekají jen na vás milé dámy!!! Velkým plusem byla i účast nových závodníků. Doufáme, že se budou landkitingové akce stále více rozvíjet a to i s vaší pomocí.

Letošní pohár byl také veleúspěšný pro naši stáj Kite Force. Kdy jako jediný kite team obsadil vítěznou bednu v obou kategoriích, a to 1. místo v buggy Martin Lafek (Lafoun) a stříbrný stupínek v MTB Petr Šedivý (Šedys). Dobře my!

Výsledky závodů Showdown 2010

MTB

 

Výsledky Českého poháru landkitingu 2010

BUGGY

 

Finální výsledky Českého poháru v landkitingu za rok 2010

MTB

 

Finální výsledky Českého poháru v landkitingu za rok 2010

BUGGY

Text: Šedys

Foto: Bára, Zelda