Romo landkiting soustředění 18.6. – 25.6.2011

Poslední týden v červnu připravujeme další z výletů za větrem a pískem. Pojedeme na dánský ostrov jménem Romo, vzálený cca 900 km z Prahy.

Na ostrově budeme spát v pronajatém baráčku se saunou a vším potřebným komfortem, nebo v chatičce v kempu. Baráček i kemp se nachází nedalko pláže kde se kituje (dojezd autem cca 5 min.), je situován v drsné dánské přírodě a už jen samotné bydlení v něm je pro měšťáka-paneláka-činžáka navšedním zážitkem.

ROMO_2010_pozvankanarok2011_01

Pláž nabízí obrovský prostor pro kitování (zhruba 2x3km) a je zde možno vidět začínající kitery, pokročilé i profíky, jak na mountainboardu, tak buggy. Pláž je ohraničena dunami a samotné pobřeží, kam se s drakem nesmí (je to mimo hranice vymezené areny), je pokryto bílým jemným pískem s mušličkami a vše působí velice pozitivním, uklidňujícím a romatickým dojmem. Ostrov je pak z části národním parkem a ptačí rezervací.

Soustředění bude probíhat ve dnech 18.6. – 25.6.2011, celých 7 dní. Plánovaný odjezd do Dánska je v pátek večer, tak abychom se mohli v sobotu v klidu ubytovat a odpoledne ještě omrknout pláž, popřípadě protáhnout a vyvětrat draky.

Toto soustředění bude také koncipováno jako týdenní kurz powerkitingu, na kterém si budete moci vyzkoušet jak buggy, tak mountainboard (mtb) a naší zárukou je, že za tento týden se naučíte jezdit – kitovat na buggy nebo mtb (znamená sednout do buggy, odjet a bezpečně se vrátit na místo startu). Pokud ne, třeba kvůli nepravděpodobné nepřízni počasí, zaručujeme dokončení výuky v rozsahu týdenního kurzy doma – v Česku.

ROMO_2010_pozvankanarok2011_02

V oblasti ostrova je zaručen vítr po 360 dní v roce a ještě se nám prakticky nikdy nestalo, že by tam nefoukalo. Navíc vítr je zde poměrně stabilní, bez výrazných poryvů a povrh dokonalý. Této kombinace není možno v ČR prakticky dosáhnout a proto progres a učení se je v přímořské oblasti snadnější a efektivnější.

ROMO_2010_pozvankanarok2011_03Po celý týden se Vám bude věnovat několik proškolených instruktorů powerkitingu a budete mít možnost dovědět se o tomto sportu daleko daleko více, než v klasickém kurzu. Současně s námi zde budou další zkušení piloti draků a vozítek od kterých bude možnost ledacos okoukat a tematicky probrat.

Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s dětmi.

Při nepřízni počasí možnost výletů do několika wiking museí, traktorbusem na ostrov Mondo, prohlídka mariny, aj.

Cena kurzu: 7600 Kč

Ubytování: + cca 100,- euro (platí se poměrově, každý rovným dílem, na barák)

V ceně kurzu: 
– zapůjčení veškerého materiálu potřebného pro powerkiting (několik velikostí a druhů draků, mtb, buggy malá / velká, trapéz, helma nemáte-li vlastní, chráničů, parkovacího kolíku, aj.)
– barevná obrázková brožurka (cca 5 str.), která se věnuje vybraným kapitolám powerkitingu, zejména buggykitingu
– CD s fotkama a videem ze soustředění
– tematické a památeční tričko
– malý větrný rukáv
– plná, týdenní instruktáž powerkitingu

V ceně není:
– doprava na místo a zpět (po dohodě můžeme zajistit naším kiteforce busíkem)
– strava
– vstupy do museí, aj. (při nepřízni počasí)
– pojištění do zahraničí (buggykiting – zprostředkuje Allianz)

Kapacita soustředění je omezená, proto piště a rezervujte si své místo na kurzy@kiteforce.cz. Obratem Vám potvrdíme rezervaci. Případné dotazy směřujte na stejný mail, nebo na tel.: 731 180 794.