ragnarok-logoJestli je VAKE nejextrémnější a nejdelší snowkiting závod na světě, pak RedBull Ragnarok (12.-15.4.) je bezesporu tím největším co do počtu závodníků. Ve své obtížnosti pak patří také k těm velmi náročným.
Ragnarok se jede na náhorní plošině Hardangervidda, která má rozlohu jako desetina ČR a prakticky celá se nachází ve výšce nad 1100 m n.m. Na plošině Hardangervidda tak lze obvykle snowkitovat od začátku listopadu do konce dubna a většinou i déle.

Název Ragnarok má mytologickou podstatu z norských bájí a představuje konec světa, zánik bohů a poslední bitvu mocností dobra a zla. Přes 200 závodníků z více jak 20ti států bude bojovat o vítězství v tomto vytrvalostním závodě, který se jede na okruhu dlouhém 12 km.

ragnarok_map

Závod se jede v kuse na 6 kol, tedy jeho celková délka je přes 70 km. Jako obvykle se jede způsobem start – cíl. Tedy startuje všech 200 závodníků najednou a kdo ujede 6 kol jako první stane se hrdinou RedBull Ragnarok. Nutno zmínit, že celý závod, tedy 6 kol, ujelo v celé hisorii Raganroku méně než deset jezdců. Podmínky na trati jsou velmi proměnlivé a hustota závodníků v některých pasážích vysoká. Časový limit na dojetí jsou 4 hodiny.

Ragnaroku se účastní také min. 9 závodníků z Česka, držme jim palce !!!