„Holandský tým hodlá za pomoci snowbuggy a tažných draků zdolat Grónsko.“

Holanďané si tentokrát naplánovali přejezd Grónska za pomoci snowbuggy a tažných draků. Tuto expedici hodlají uskutečnit již v příštím roce (tj.2013), a to v období během května a června.
Ke zdolání grónských planin budou za silného větru využívat depower kite’s a při slabých povětrnostních podmínkách naopak vysoce účinné race draky na ručkách (handles).

Snowkitebuggy_eric

„Tým má v úmyslu si ve snowbuggy udělat pohodlí a výrazně tak snížit tělesnou únavu.“

Vzhledem k tomu, že snowbuggy má i ve vysokých rychlostech vynikající jízdní vlastnosti a chová se velmi stabilně, předpokládá holandský team, že v průměru denně urazí 200 až 400km.
Vybavení mají přislíbeno od novozélandské značky Peter Lynn, kterou reprezentuje člen týmu Arjen van der Tol a jeho světový rychlostní rekord 133 km/h.
Nicméně i všichni ostatní členové týmu jsou ostřílení buggykiteři, a mohou se pochlubit několika národními, ale i světovými tituly a jejich životopisy vypravějí příběhy o dalekých výpravách na kitebuggy.
Více než 60.000 km nahromaděné praxe v jejich plážových kočárech, hovoří o tom, že oni jsou ti praví pro tuto výzvu!

„Crossing the horizon is true adventure.“

Snowkitebuggy_01

VE ZKRATCE:
Předpokládaná celková vzdálenost ujetá na snowbuggy bude nejméně 4.500 km – za předpokladu že bude foukat příznivý vítr správným směrem.

S očekávaným denním průměrem, ujetými 200 km a počítanými 7 dny bezvětří stráví holandský team na ledové čepici grónska minimálně 1 měsíc.
Když se týmu vše podaří a jejich plány vyjdou, vytvoří tak nový světový rekord za nejdelší ujetou vzdálenost v polárních podmínkách.

Snowkitebuggy_team„Kompletní tým“

TRASA:
Po příjezdu na mezinárodní letiště Kangerlussuaq na západním pobřeží Grónska, bude připravený let, který přinese tým a jejich vybavení do blízkosti opuštěné americké radarové stanice Dye-2.

Dye-2 se nachází přibližně 200 km východně od Kangerlussuaq. Odtud tým plánuje nejprve krátký zpáteční „warm up“ na jižní cíp Grónska k Narsarsuaq, celý okruh je dlouhý přibližně 1.100 km.
Po opětovném navštívení radarové stanice Dye-2 se tým vydá na velký výlet směrem na sever, a po té k Baffin Bay na západním pobřeží Grónska. Odtud pak zase zpátky do Dye-2, kde bude tým mít na kontě již 4.500km.

Snowkitebuggy_route„Mapa trasy expedice“

- VIDEO –

„VIDEO – MODEL SNOW-KITE-BUGGY 2011″

DALŠÍ VIDEA: http://www.snowbuggy.nl/technology.php

FOTO: http://www.snowbuggy.nl/gallery.php

Volný překlad / čerpáno: http://www.snowbuggy.nl