Uplynulou sobotu (26.5.2012) se na letišti v Přílezích u Toužimi konal Dětský den. Akce byla pořádána u příležitosti konání 19. ročníku Karlovarského poháru v akrobatickém létání a pro tým Czech Kite Force bylo ctí pozvání na tuto akci přijmout.

Na místo konání se po poledni začali sjíždět návštěvníci, kterých ve filnále dorazilo cca 500. Po zápisu dětí do soutěží, se diváci mohli kochat úchvatnými výkony a perfektní show, kterou předváděli ti nejlepší akrobatičtí piloti nejen z ČR. Mezi největší hvězdy dne patřil bezesporu nejlepší český akrobatický pilot, Martin Šonka (RedBull Air Race).

Detsky_den_Touzim_2012_002

Martin se svým speciálem EDGE 540, který získal od Mikea Mangolda, předváděl na obloze parádní show světového formátu.

Po skončení letecké show se děti s rodiči přesunuli k soutěžím, které byly zaměřeny především pro ty nejmenší. Děti soutěžily na překážkové dráze a ve sprintu s vyvažovacím padáčkem. Jako další atrakce zde bylo obrovské puzzle, omálovánky letadýlek, houpačka v glidovém sedáku a v neposlední řadě si mohli rodiče i děti s KF vyzkoušet i powerkiting.

Detsky_den_Touzim_2012_004

Na našem stánku si tak během odpoledne vyzkoušelo kite na pět desítek dětí a několikero rodičů. K dispozici jim byly cviční draci od společností JOJO WINGS (Windy, ET 1,5 a 2,5), PARAAVIS (WINNIE 3,0) a COOPER (FOX 2,5).

Opět se ukázalo, že kiting je sport naprosto pro každého a jeho osvojení je jen otázkou trpělivosti a citu. Kite dokázali ve vzduchu udržet nejen dospělí, ale i ti nejmenší a to i navzdory poryvovému větru.

Detsky_den_Touzim_2012_006

Na závěr, jako vyvrcholení dne bylo do vzduchu vypuštěno několik desítek balónků. . . .