Paraavis_LOGOSpolečnost ParaAvis byla založena v roce 1992 v Rusku skupinou nadšenců se zájmem o padákové sporty. Název společnosti je odvozen z francouzké předpony „para“ (padák parapente atd., lat. podobné – podobající se) a latinského základu „avis“ (pták).

Většina pracovníků firmy má vyšší odborné vzdělání v oboru letecké specializace a mnozí mají více než destileté pracovní zkušenosti v ruském výzkumném ústavu letectví.
Společnost má mnoho leteckých patentů a její piloti a závodníci se umisťují na předních příčkách ve světových závodech. Firma tak nemalou měrou přispívá k rozvoji světové aviatiky.

Firma ParaAvis přichází na trh s významnými inovacemi nejen v oblasti padákového létání, ale zejména v posledních letech i v oblasti tažných draků – kitů (powerkiting, landkiting, snowkiting, kiteboarding).

ParaAvis se honosí několika mistry světa ve třídě PL1 a PL2 (paragliding) a také mistrem světa ve snowkitingu z r. 2011.

Firma ParaAvis přesto, že se vývoji křídel určených pro powerkiting věnuje již více jak jednu dekádu, dala světu o svých kvalitách vědět teprve loňskou zimu. Tehdy přijela početná ruská výprava na mistrovství světa do italského městečka Reschen. Nebylo náhodou, že první 3 místa v kategorii race obsadili ruští piloti v čele s draky firmy ParaAvis. Model pod označením VX, který bral první 2 nejcennější kovy, byl opravdovým zážitkem už jenom při pohledu na jeho majestátnost za letu. Úhel stoupání proti větru, ale i klesání po větru byl o mnoho vyšší než u všech ostatních závodníků. Novými převratnými prvky v konstrukci vrchlíku, bylo dosaženo velmi vysokého výkonu za předpokladu vysoké stability a až neuvěřitelného větrnného rozsahu.

VX

Bez nadsázky mohu říci, že VXko, přestože se jedná o draka na baru, převyšuje svou stoupavostí a dopředou rychlostí většinu draků na ručkách a je srovnatelné s race speciály, které se užívají pro jízdu na buggy. Kite s označením VX není pro mírně pokročilé kitery, ale pro piloty s jistou zkušeností a chápáním principů jízdy za drakem. Za tohoto předpokladu, můžete z VXka dostat mnohem více, než z jiných kitů.

VX

Firma ParaAvis má ve svém spektru draků také jednu z nejlépe ovladatelných a nejstabilnějších freestyle zbraní, komorový model Indy II. Tento model zahrnuje opět řadu inovací v konstrukci vrchlíku, které se velmi přibližují vlastnostem bow-kitů. Indy II je model, který přináší finální spokojenost s poměrem výkon-stabilita. Indy II se vyrábí v jedné velikosti 12 m2, což je možná trochu škoda, ale vzheledem k větrnému rozsahu tohoto draka od 3 do 14 m/s, je možné právě s touto velikostí pokrýt téměř všechen vítr, při kterém se jezdí. Indy II je dokonalý obojživelník, s uzavřenou komorou a velmi lehkými starty z vody i při pádu náběžnou hranou na hladinu.

indy II

Drak, který je zařazován do kategorie začátečník a mírně pokročilý je model Winnie II. Toho máme možnost otestovat ve velikosti 3 m2 a po tomto unikátním zážitku, musíme vyzkoušet i další větší bratry tohoto perfektně chovajícího se draka (tedy velikosti 5 a 7 m2).

Winnie II

 

 

 

Ceny draků a další informace najdete u nás v eshopu.

Pokud má kdokoliv zájem o testování těchto vyjímečných, avšak ve světě doposavaď málo protěžovaných draků, ať se neváhá ozvat. Momentálně máme k dispozici model Indy II a Winnie II.

Testování si můžete domluvit na tel.: 731180794, nebo pomocí mailu: info@kiteforce.cz.