Na začátku roku se mi poprvé pod nohy dostaly lyže pod značkou OXSKI. Konkrétně jsem měl možnost řádně prověřit model Maniac Sketch, délky 172 cm. Dodnes na všech možných površích. Vázko jsem měl při ježdění cca 5 cm posunuté dozadu za střed lyže.

oxski_cross01

Lyže kromě unikátního, dynamického a lehce adolescentního designu jsou na špičce a stejně tak oblé patce široké 111 mm a pod vázkem pak 84 mm. Rádius je 18 m. Zaměření lyží je především do parku, mají měkký flex a jsou dokonalým nástrojem pro triky, grindy, kickery a vše jiné co vás při freestyle jízdě napadne, o čemž jsem se mohl sám jak na KOMA, tak na Abertamech přesvědčit.

Lafoun freestyle ski

Lyže má klasický camber (klenutí) a samozřejmě sendvičovou konstrukci s dřevěným jádrem. Symetrická konstrukce umožňuje bezproblémovou, vyrovnanou a až překvapivě pohodlnou jízdu na switch.OX_SKI_maniac-sketchLyže se chovají velmi dobře i v prašanu, kterým proplouvají bez větších problémů. Na tvrdším povrchu pak nemusíte mít strach, že vám lyže i při velmi vysokém náklonu (položení se do jízdy) sklouzne přes lyžák. Šířka 84 mm pod vázkem je dostatečná i pro jízdu „vleže“.

Jediné kde se lyže nechovaly dle mých přestav, a to díky jejich zaměření není s podivem, byl zmrzlý povrch. Lyže OXSKI Sketch je především freestyle zbraňí, která umožňuje díky svým vlastnostem pohodlný progres ve vašich tricích.

oxski_cross03

Na těchto lyžích jsem měl možnost odjet i dvoje závody a na každých mě dovezly až k madaily :).
Lyže jsou české značky a cena nových se pohybuje pod 7 tisíc kaček, což na jejich kvalitu není v této kategorii lyží až tak obvyklé. Lyže jsou k otestování skoro na každých českých snowkiting závodech, nebo kdykoliv jindy – po předchozí domluvě (viz kontakty).

Článek napsal a lyže testoval: Lafoun