Tááák a máme za sebou další z řady kite tripů. Tentokrát jsme zamířili opět do země mlýnů, tulipánů a sýrů. Vyrazili jsme 25.4.09 cca v 12:00 z Prahy a cíl byl v malebném městu jménem Delft. Cesta trvala okolo 11 hodin. Bydlení bylo zajištěno na bytě u Moukovy přítelkyně Evičky v jižní části Delftu.

Celková předpověď na celý týden nebyla úplně příznivá, ale nedali jsme se odradit a dali na vlastní letité zkušenosti. Hnedle první den nám nepřál vůbec a už od rána doslova chcalo. Zvolili jsme variantu B a vyrazili za výletem do Amsterdamu. Tam jsme celý den nasávali místní atmosféru a ladili nehezký den v cofeeshopech a neodolatelných červených uličkách.

Další den, čili v úterý, jsme už nemohli vydržet a vyrazili jsme na první spot. Hledali jsme místo kde by vítr vál nejlépe od moře, abychom využili celé délky pláže. Podle Windguru nám vycházela pláž v Browersdamu. Tak jsme na ni vyrazili.

Dostupnost na pláž byla výborná. Autem se dostanete až ke vstupům na pláž a dá se tam bezplatně zaparkovat. Hnedle po příjezdu nás zmasil liják, který naštěstí za pár minut přešel a obloha se začala vyjasňovat. Smontovali jsme buggy, pobrali draky a vyrazili na pláž. Povrch pláže byl nečekaně písek. V celé části pláže byl spíše měkčí. Né úplně sypký, ale pro MTB a malé buggy to nebylo ono. Mooc se to všechno boří. Ale pro bigfooty parádní poježdění. Pravá část byla o něco lepší, místa, kde písek začínal být dost tvrdý i pro MTB, zalívala voda. Ale i tou se dá krosit. Aspoň kousek. Vítr foukal severní a byl celkem krutý, tak se jezdili menší draci.Na buggy: JOJO RM+ (3 a 4 m2) a na MTB: JOJO Session 5 m2 (spíše jsem oral pláž).Syťáci Ivan a Lukáš provětrávali své Libre zbraně: Radical 9.5, a na buggy Vampire (3-6.5), Spirit 3,7.

V úterý jsme už vyrazili na vyhlášenou pláž do Ijmuidenu.Od rána bylo dosti deštivo, ale doufali jsme že se to vyjasní. Z Delftu to je okolo 60-ti km a cesta až tam je po tříproudé komunikaci. Takže nasednete a jedete až tam. Bohužel déšť neustal, proto jsme otočili kolonu, valili zpět do Delftu a vytvářeli individuální program.

Ve středu počasí přálo o něco víc. Směr byl opět na Ijmuiden. Dostupnost k pláži je trochu horší, ale za to pláž mnohem účelnější. Parkoviště je placené a v letních dnech bude asi i dosti narvané. Platící automaty jsou rozděleny do 3 pásem. Finanční rozdíl za hodinu parkování je jen mezi pásmem 1 a 2. Dálkově se pásma liší cca o 10 metrů, takže se necpěte hnedle ke vstupu. Vyplatí se to. Na pláž vede krásný kopec dolů, který se dá parádně sjet a rozrážet koukající turisty.

Pláž je rozlehlá a písek krásně sedlý i pro jízdu na MTB. Pro milovníky freestylu se dají krosit muldy za pláží. Výletníci můžou odjet na maják, či jen tak si jezdit podél vody (pokud vítr přeje). Při výletu na maják bacha na příliv, je docela zdatný. Vítr foukal opět severní a síla okolo 1 až 3 m/s. Na skoky to nebylo, ale poježdění s velkými draky bylo úplně dostačující. JOJO RM+ (8 – 12 m2) a Session 10 m2, taky dobrý.

Čtvrtek byl ve stejném duchu jako středa. Dívalo se na nás i sluníčko a vítr severního směru byl síly 2 – 4 m/s. K večeru byl krásný západ slunce. Vášniví romantici Mouka a Lafoun smontovali tandemovou buggy a vozili vesele holky i kluky po pláži. Než jim prdla šňůra a utopili kita v moři:)).

Pátek byl úplně luxusní. Již od rána svítilo slunko. S Lafounem jsme měli cíl dne jasný – Ijmuiden. Zbytek bandy se oddělil za výletem na tulipány. Mouka s Evičkou si to dali sportovně na kole. V autě se nám tím pádem udělalo místo, a tak se k nám přidala nadaná spolubydlící Káťa. Věnovali jsme jí za odměnu kurzík, který dopadl úspěšně.

Sobota byla už jen v duchu vzpomínek a balení věcí.

Zúčastnění tripu: Ivan, Jana, Lukáš, Lafoun, Mouka, Šedis

Domorodci (na pár měsíců): Evička, Káťa

Fotogalerie: ZDE

Text: Šedis