Kite Buggy Concept HOBBS – McCONAGHY

LOGO_HOBBS_MCCONAGHY_white_SMALL

Vývojáři a konstruktéři nejmodernější kite buggy na světě (HOBBS – McCONAGHY), chtěli aby jejich buggyna byla co nejskladnější, tak aby se bez problémů vešla i do středně velkého osobního auta. Zároveň se soustředili na to , aby bylo možné buggynu složit a rozložit v co nejkratším možném čase a to bez použití jakéhokoliv nářadí. Zároveň se po celou dobu snažili dosáhnout vylepšení na každém dílu buggyny.

Takže od přední vidlice až po zadní nápravu je to zbrusu nová-inovativní buggyna. Zdokonalení se dočkala přední vidlice, husý krk, kompozitní sedačka a samozřejmě i zadní osa, kterou výrazně zpevnil 340mm ocelový trojúhelník, na kterém jsou připevněny zadní tlumiče.

Díky použití nejmodernějších materiálů vysoké kvality, promyšlené konstrukce a vynikajícího nastavení odpružení bylo dosaženo nejtužšího podvozku na trhu.

Zavěšení kol a odpružení

Inovativní systém zavěšení byl navržen tak, aby co nejlépe odizoloval nežádoucí vibrace od podvozku do nohou zapřených ve stupačkách. Jsou zde využity plně nastavitelné vzduchové tlumiče, které výrazně snižují ztrátu trakce a poskytují bezkonkurenční úroveň jízdního komfortu.

Zadní zavěšení = Materiál – AL-7075 (tvrdě eloxovaný). Nastavitelný od 0 až po 250 PSI. Buggy je dodávána v továrním nastavení na 150psi (75kg pilot / podklad písek).

Přední zavěšení = Materiál – AL-7075 (tvrdě eloxovaný). Hmotnost – 260 grams (0.57lb). Nastavitelné od 0 až po 250 PSI (uzamykatelná). Tovární nastavení je stanoveno na 55psi (75kg pilot / podklad písek)

Sedačka a rám

Sedačka = Ergonomicky tvarovaná podle vzoru sedaček vyráběných pro Formuli 1. Speciálně tvarované bočnice pro perfektní držení i v tom nejsilnějším tahu/tlaku. Sedačka je standartně vyráběna i s bezpečnostním pásem na suchý zip.

Rám = vyroben z jednoho kusu, dutý. Materiál uhlíková vlákna (stejná výrobní technologie, která se používá v leteckém průmyslu / Formule 1 apod).

Šrouby – rychlo upínací vysokotlaké, tzv. Quick release = stejné jako se používají např. v letectví nebo kosmonautice.

Rychlé sestavení a demontáž

Kitebuggy lze sestavit v rámci 150 sekund a rozebrat za 90 sekund. Díky použití vysokotlakých tahových rychlo upínáků (Quick Release pinů) lze buggynu nejen velice rychle rozebrat či složit, ale také ji lze celou přepravovat i ve středně velikém automobilu bez požadavku na přívěs nebo nosiče na pátých dveřích.

Sestavení kite buggy – video ZDE

Buggy rozměry

Zadní náprava délka = 1685 mm

Přední – Zadní náprava délka = 1825 mm + sedačka (Úprava možnosti posunutí dopředu/dozadu cca + 175 mm a 100 mm úprava na stupačky.

Váha = tento prototyp váží 58kg, ale značná část jeho váhy je tvořena ocelovými komponenty, které by měly být ve finální výrobě nahrazeny kompozitním materiálem s uhlíkových vláken a tím by měla být váha snížena o dalších 5-6kg.

Péče a udržba kitebuggy

Výrobce důrazně upozorňuje, že extrémně vysoké teploty mohou mít negativní vliv na komponenty z uhlíkových vláken. Doporučené teploty jsou do 50°C nebo 122 F

V letních měsících se vyvarujte ponechání buggyny v autě bez proudění vzduchu a natož na přímém slunci
Nevystavujte přímému slunečnímu záření po delší dobu
Slaná mořská voda je pro kompozitní materiály silně žíravá. Po použití vždy omyjte čistou vodou.
Mezinárodní záruka

Na všechny Hobbs Kite Buggy je poskytována záruka 1 rok. Záruka se vztahuje na vady materálu a konstrukční provedení při „přiměřeném použití“.

Hobbs Kite Buggy neodpovídají za škodu způsobenou kupujícím:

  • Běžnému opotřebování
  • Nehoda, havárie apod.
  • Vandalství, sprejerství apod.
  • Zanedbání udržby
  • Nesprávné nastavení
  • Neschválené opravy a úpravy
  • Poškození při přepravě a skladování

Další info a objednávky na adrese: carbonkitebuggy.com