25-27.1.2019

Tento víkend se na Moldavě v Krušných horách jel jeden z českých snowkite závodů. Ani my jsme nemohli chybět a tak je tu malé ohlednutí za tímto parádním víkendem!

01

Foto: Lukáš Doležal

Sněhu je všude mraky, a tak zbývalo doufat už jen v dobrou předpověď na víkend. Právě vzhledem k stále se měnící předpovědi větru byl organizátor nucen lehce pozměňovat harmonogram závodu a tak se hlavní závod přesunul až na neděli.

02

Foto: Lukáš Doležal

Sjíždět se to pomalu začínalo už v pátek, kdy se stavěla trať a byl původně plánovaný start na jedno kolo, který se nakonec z důvodu nepřízně počasí nejel. Z pátku na sobotu napadl na zmrzlý povrch nový sníh a tak to vypadalo dost slibně, ale bohužel se výrazně oteplilo a sníh byl dost mokrý a taky byla opět mlha. Na sobotním briefingu bylo rozhodnuto o přesunu hlavního závodu na 50 km na neděli a v sobotu se jel freestyle challenge, kde se předvedl hlavně Marek Murphy Zach a Lukáš Vogeltanz ale i další.

03

Foto: Jiří Chába

Samotný nedělní závod vypadal s větrem a sněhem už od rána dobře, ale bohužel se dostavila mlha a tak byla hodně špatná viditelnost a chvílemi se i řešilo, jestli se závod vůbec pojede. Závod se nakonec odstartoval podle plánu a závodníci vyrazili na 4 kola kolem Moldavy. Vzhledem k slábnoucímu větru měli výhodu ti, co vzali vetší draky. Nutno říci, že to byl závod vzhledem k viditelnosti dost náročný a co se týká SNB tak 4 kola dokončili pouze dva jezdci. Takže si všichni zaslouží velký obdiv obzvláště pak 3 ženy, které se to rozhodně nebály!

04

Foto: Jiří Chába

Na konci závodu, když už většina kiterů dojížděla, se udělalo krásně a byla to symbolická tečka za celým víkendem.

Velké díky patří samozřejmě taky organizátorům, kteří měli celou akci pod palcem.

05

Foto: Lukáš Doležal

 

Výsledky:

06

 

Více fotek a video ze závodu najdete zde:

https://www.facebook.com/Moldavasnowkiterace/?epa=SEARCH_BOX

 

Tak na viděnou na dalších závodech třeba na Lipně 9 -10.2.2019.

https://www.facebook.com/events/376562836221737/

Text: Lukáš Doležal