Jako každý rok, se i letos oslavil svátek pana Vaška, na Milovickém letišti – Boží Dar. Při této příležitosti se uskutečnilo i Mistrovství české republiky v LandKitingu.

MCR 2012 Zazemi

Celá akce oficiálně začala ve čtvrtek 27.9.2012, ale přípravy na závody (a Vaškův svátek) probíhaly předcházející dny. Závody tradičně organizovala Asociace českého powerkitingu AČP.
Nepromokavé zázemí a nepřekonatelný bárek zajištovali členové Kite Force týmu. Na čepu visel výborný Bernard, který parádně doplňoval grilované pochutiny.

MTB RaceMara - Vicemistr

Čtvrteční den se odstartoval první rozjížďkou mountainbordů a disciplínou Race. Po první rozjížďce následovala druhá a po druhé hnedle třetí. Vítr vál celý den stabilně 3-8 m/s.
Po odjetí třetí rozjížďky mountainbordů se závodní den ukončil a mohlo se přejít na uvítací večírek.

Buggy RaceBuggy Race

Pátek začal optimistickým vánkem, který hnedle po ránu vyhecoval pořadatele a připravili trať na Race buggy. Trať byla postavena pro technickou jízdu. Větru se na letišti příliš nelíbilo, a v odpoledni se začal přesouvat jinam. Zvládly se odjet dvě rozjížďky. K večeru přišly na řadu nevětrné zábavy. Přijížděli další lidé a začal se rozjíždět páteční večírek.

Radek 2.VicemisrJenky - Vicemisr

Sobota perfektně splnila plánovanou předpověď a od rána byl dokonalý no-wind. Celý den se věnoval nejrůznějším aktivitám – nohejbálku, slacklajnám, longboardingu, koloběžingu a prohlížení nového vybavení. Samozřejmě pravidelnému doplňování potřebných tekutin a živin.
K večeru proběhlo vyhlášení, předání patřičných titulů a cen. Pro klid všech soutěživých kitových duší proběhla také tombola, kde se daly vyhrát velmi hodnotné ceny.

MCR v zewlingu

Po vyhlášení se řada závodníků a účastníků pobalila a odjížděla do svých domovů.
Na večer přišlo několik přeháňek, a tak se zábava přenesla do stanu, který se následně stal freestyle arénou.

MCR_Milowitz_2012_10MCR_Milowitz_2012_12MCR_Milowitz_2012_11

Neděle byla v obdobné duchu jako sobota. Po odpoledni probíhalo balení a úklid plochy.

MCR_Milowitz_2012_13

Výsledky:

MTB Race ženy:

• Kateřina „Katy-HRKR“ Lančová (HRKR)

MTB Race muži:

• 1. Lukáš „Lukash-HRKR“ (HRKR)

• 2. Marek „mAra-HRKR“ Vlach (HRKR)

• 3. Tomáš „Tomex-HRKR“ Vícha (HRKR)

Buggy Race:

• 1. Martin „Lafoun“ Lafek (Kite Force)

• 2. Petr „Jenky“ Petráš (Bora team)

• 3. Radek Čuba (JOJO)

Text: KiteForce

Foto: KiteForce, Tomex-HRKR, Mescal77