Jubilejní 10.MČR v landkitingu se nepovedlo odjet na Panenském Týnci, kde probíhal kajtový festival po 2 dny a 2 noci. Na Týnci foukalo velmi málo a na závody to nestačilo. Uspořádali jsme tedy náhradní termín na pražském kitespotě Smeťák a pro den závodů byla vybrána sobota 15.11.2015.

DSC_6583

Počet účastníků byl celkem 20 jezdců. Z toho polovina na MTB a polovina na KITEBUGGY. Vše běželo jak podle švajčárských hodinek a i když Lafounovi vymlátily „kurvy“ předešlou noc okna u auta (což zjistil onoho rána), již kolem deváté hodiny měli závodníci dresy a trať závodu byla postavena. Proběhl předstartovní breafing a v 10.30h start první rozjížďky MTB.

DSC_6591

Vítr foukal dost protivně a pohyboval se od 3 do 12 m/s s velmi rychlými a silnými poryvy, což vskutku prověřilo všechny závodníky. Draci dělaly dost divoké věci v silně tubulentním prostředí a výhodu měli tentokráte nafukovači ;).

DSC_6586

Odjeli jsme rychle 4 rozjížďky MTB, půl hodinky pauza a jdeme na KITEBUGGY. Té odjedem 6 rozjížděk. Prknařům už se nechce, je zima a pár lidí se už rozuteklo. Kolem 16h vyhlašujeme vítěze jubilejního 10.MČR v landkitingu.

Uklízíme a valíme do Uhříněvsi s landovou chátrou za odměnu na husičku a kachničku do místní putyky . . . .