…po hektickém čtvrtku, který se pro členy KiteForce (ovšem za nemalého přispění Vény) nesl v duchu manuálních dokončovacích příprav festu na letišti v Milovicích je tu konečně pátek a tedy start již čtvrtého ročníku FreaKiteFestu.

milowitz_2009_Letak

Probouzíme se do krásného, leč bezvětrného počasí. Po MALÉ rozcvičce a VELKÉ snídani nám udělal NEMALOU radost jeden ze sponzorů letošního festivalu společnost Dixi, která na festlival dodala vyvoněné a plně vybavené DIXIBOXy – ty byly okamžitě podrobeny důkladným testům a splnily na výbornou. Objednat a dovést dřevo, vyznačit příjezdovou cestu a pak už jenom relaxace. Okolo poledního přijíždějí první návštěvníci a kemp začíná konečně ožívat.

V odpoledních hodinách už Milovické letiště žije. Harakiri vybudovali své paladium a Tomex rozbaluje nevídané 19-ti metrové monstrum od jednoho z partnerů FreaKiteFestu – obrovský FlySurfer Speed 3. Neuvěřitelné!!

…ono to letí a v uplnym bezvětří!!! (cca 2m/s) Několik dalších fanatiků se také pokouší ulovit trochu větru, ale je to spíše utrpení…

K večeru začíná zábava gradovat a napětí vrcholit… Dorazil totiž Lafoun s Moukou, kteří přivezli agregát a hudební aparaturu, ale stále nedorazilo pivo a nebyl ani přistaven jídelní vůz, který furt někde bloudil. „Houstune, máme problém! Přistavte jídelní vůz!“ znělo kempem. Bylo nutné sestavit krizový team.
Po vyžebrání jednoho sudu v místní hospodě a po příjezdu Radka s druhým sudem z Prahy, se pobouřený dav konečně uklidňuje. Naprosté uklidnění kiterů vypuká v momentě kdy letištní runway osvětlila záře reflektorů přijíždějícího jídelní vozu, který byl plně vybaven k točení piv i výrobě různých pochutin. Jídelní vůz byl doprovázen dalším z vystavovatelů, firmou – Syta, kterému patří velký dík za vybudování zastřešeného zázemí, které nás po celou dobu konání akce chránilo proti nepříznivému počasí. Vybudování baru byla otázka chvilky a proto mohla zábava plně propuknout…

V sobotu se probouzíme do nádherného leč bezvětrného dne. Dopoledne probíhá prezentace a následné odkládání startu rozjížděk z důvodu pro kiting velice nepříznivého počasí. Po poledni rozhodli rozhodčí pro nedostatek větru o zrušení sobotních rozjížděk. Páteční 2 sudy se tudíš rychle prázdnily a proto bylo nutné obstarat potřebnou zásobu na večer. Lafouni (st.s ml.) tedy zajeli do Nymburka, odkud přivezli 2 sudy Postřižinské jedenáctky. Již klidní účastníci festu mohli dál popíjet, klábosit a předávat si zkušenosti nejen ze světa powerkitingu. Večer probíhá poklidně – grilovaní s posezením u ohně a drobným, ale velice vytrvalím mrholením.

Nedělní den je drobet vlhkej, zato nabízí rozbitý, ale přesto vítr. Čeká se na verdikt rozhodčích…, SUPER dnešní rozjíždky se pojedou. Briefing závodníků, kterých se letos sešlo neuvěřitelných 38 (20 MTB, 18 BUGGY) byl za námi, a teď už jen soustředění se na výkon.
Vůbec první rozjížďku dne zahájily buggyny následovány MTB.Až na drobné karamboly vše proběhlo v naprostém pořádku a v duchu fairplay. Buggyny odjely celkem 2 rozjížďky, MTB pak jen jednu. Všechny rozjížďky byly provázeny poryvovým větrem a slabým mrholením či občasným deštěm. Podmínky tvrdé, avšak zábavné….buggyny driftující na mokrém betonu ještě zvýšily diváckou atraktivitu letošních závodů.

Po skončení závodů a vyhlášení výsledků se začalo balit a okolo 18 hodiny byly na letišti již pouze organizátoři, na které jak už bývá zvykem, zbyl noční úklid letiště.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ:
-partneři: KiteBoarding.cz, Dixi, FlySurfer, PeterLynn a Radio 1
-vystavovatelé:
 Harakiri, Syta, BoneShaker, KiteForce.cz
-hlavní rozhodčí:
 Evička
-pomocní rozhodčí: 
Bára, Lucie, Zuzka, Klára, Michal

Více fotek najdete zde.

Výsledky:

Text: Mikyz