Kvapem se nám blíží vrchol letošní landkiting sezóny, kterým je KITEFEST Panenský Týnec – 9.MČR v landkitingu a buggykitingu. Uskuteční se první víkend v říjnu 3.-5.10.2014. Na tyto závody, které proběhnou také formou festivalu, se sjede česká špička v landkitingu, aby opět po roce porovnala své dovednosti. Mistr ČR může být jen jeden!

mcr2014_poster

Na ploše o rozměrech cca 1,5km x 0,3km pak budeme mít možnost vyzkoušet mnohé hračky od předních světových i českých výrobců. Kdo uvažuje o investici do vybavení, určitě si tu udělá reálnou představu o tom co by se mu líbilo a co mu sedí. Testovat budeme draky značek: Takoon, Naish, Nobile, Flysurfer, Pegas, JOJOWings, NorthFly, HQ, Paraavis nebo PeterLynn.

Mimo to bude k dispozici jako doplňková aktivita slacklina od Equilibria, indoboard od Alfakites, skákací boty, lítací talíře, vietnamskej badminton a další hovadiny.

Těšit se můžeme na race rozjížďky buggyn a MTB a na freestyle MTB.

Na ploše bude k dispozici bar s točeným pivem, kávou, nealkem, teplými i studenými pokrmy. Chybět nebude hudební doprovod a promítání nejenom kitevideí. Vše pod střechou párty stanu na lavicích se stoly.

Samozřejmostí jsou toalety, prostor pro kempování a parkovací místa, vše zdarma.

Program:
pátek (3.10.14)
od 18 hodin registrace do závodů
– předstartovní umírněný mejdan

sobota (4.10.14)
do 10:20 registrace do závodů
10:30 zahájení a hlavní breafing
11:30 první možný start
– střídaní rozjížděk
– freestyle
– volné ježdění
– večerní mejdlo a promítání

neděle (5.10.2014)
10:30 první možný start
– rozjížďky, případně freestyle
18:00 vyhlášení vítězů

Startovné do závodu: 300 Kč