To se tak stane, že když matku nadchne kiting, má tak trochu potřebu aby i její dítko kitovalo. A protože osmileté děvče je podobného ražení jako její matka tak se pouští do experimentů. Sníh bude ještě za dlouho, tak nezbývá nic jiného než začít na zemi ….

mlada buggykiterka_04

 

mlada buggykiterka_03

Terénní brusle bohužel nevyrábí v dětské velikosti, tak byla jasná volba kitebuggy a pokusně pásové lyže. Proto jsme využily setkání s přáteli z větrné Moravy a jejich potřeby půjčit si dítě, které hned tak nerozbijí a maminka se na ně nebude dívat jako na vrahy. Kitebuggy se zmenšila co to šlo a zbytek se vyřešil vypodložením.

mlada buggykiterka_06

 

mlada buggykiterka_02

S cvičnou trojkou se děvče skamarádilo během 10min a poslušně poslouchalo tetiny instrukce a hodný strejda neúnavně vyhazoval dráčka do vzduchu. Jakmile si Malina byla jistá v kramflících popojížděla si sama po větru. Zvládla ujet cca 20m s obloukem aniž by jí spadl drak, velmi rychle se naučila že když se něco děje tak stačí pustit hrazdu a je klid a následně se zdokonalila v technice rychle ulovit hrazdu než kite definitivně přistane a pokračovat v jízdě. Na zpáteční cesty nastoupil personál, který odtáhl buggy a poponesl draka ….

mlada buggykiterka_07

mlada buggykiterka_08

Oříškem bylo jak děvče dostat z buggy ale to za nás vyřešil ustávající vítr. Závěr osmileté dítě se pod správným vedením rozjezdí za jedno odpoledne ….

Velký dík patří Aleně a Vláďovi za příjemné kaučování mladé buggykiterky.

mlada buggykiterka_09