Team CZECH KITE FORCE byl požádán zda bychom nechtěli přijet ukázat powerkiting dětem na dětský tábor, který je pořádán v rámci dobrovolnického programu „Pět P„.

Toto jedinečné pozvání nebylo možné odmítnout a tak team Kite Force v sobotu ráno vyrazil k úbočí kopce Dýmník. Zde právě probíhala celotáborová hra „O cestě do vesmíru“.

Pro děti byl nachystán zábavný program spojený s již zmiňovanou celotáborovou hrou. Děti si tak na vlastní kůži vyzkoušely pocity astronautů při výcviku a nácviku na cestu do kosmu. Musely projít nejen vědomostními testy – něčím podobným jako psychotesty u psychiatra, zdolat obtížnou cestu v lanovém centru, dobít vrchol a rozhlednu kopce Dýmník a v neposlední řadě bezpečně zvládnout nouzové přistání raketoplánu za pomoci záložních systémů, zvaných KITE’s. A právě k poslení zmiňované zkoušce jsme byli přizváni.

1. úspěšné zvládnutí ústních zkoušek/testů, čili TEORIE
2. bezpečné vyhození záložního brzdícího draka, čili START
3. základní brzdný manévr, čili PŘISTÁNÍ
4. efektivní využití brzdného/tažného draka, čili BEZPEČNÝ PRŮLET VĚTRNÝM OKNEM
5. záložní dobržďování, čili OSMIČKY skrz větrné okno
6. opětné odbrždění draka, čili NEGATIVNÍ OTOČKY

Klimatické podmínky: 16°C, polojasno – spíše slunečno, vítr nárazový 0,5 – 5 m/s, směr větru – foukalo ze všech stran a odpoledne naopak vůbec.

FOTO ZDE & VIDEO ZDE

O programu „Pět P“ (Pomoc, Přátelství, Podpora, Péče a Prevence):

logo-5P11svou strukturou a přístupem velice výjmečný dobrovolnický program se zaměřením na děti a mládež ve věku 6-15 let, které to mají jakýmkoli způsobem v životě složitější, než jejich vrstevníci. Program „Pět P“ funguje na principu přátelského vztahu dítěte s dospělým dobrovolníkem a velice efektivně tak pomáhá dětem řešit sociálních a komunikační obtíže. Odborně sestavená dvojice (dospělého dobrovolníka a dítěte) se schází nejméně po dobu deseti měsíců na jedno odpoledne v týdnu a věnuje se volnočasovým aktivitám, které si společně domlouvá.
www.petp.cz