Kite Force Team má za sebou další Landkiting Camp. Tento rok se vyrazilo od Prahy cca 900km vzdálený holandský spot – Ijmuiden.

Soustředění trvalo celých osm dní a dva dny jsme si ponechali na postavení a sklizení zázemí. Tradičně se bydlelo v Campu Duindoorn, ve kterém jsme měli vybudovaný Kite Force vojenský stan 6x6m.

Počasí bylo poměrně příznivé a dalo se jezdit prakticky celý týden. První čtyři dny nebyl příliš ideální povrch. Pláž byla vysušená a písek byl měkký. Foukal vítr 2-4ms, což bylo jezditelné s velkými draky, ale jízda na ATB byla celkem náročná.

V druhé polovině týdne přišly velké přílivy a občasné přeháňky, které dobře utužily písek a povrch byl takřka ideální. Síla větru se stále pohybovala ve spodní části stupnice a průměr nepřesahoval 5 ms. Jako dobrým kamarádem na nowind se osvědčil skimboard, který nám dal dost do těla, ale za to máme nezapomenutelné zážitky

Čtvrteční dopoledne se vychýlilo od průměru a foukalo okolo 8 ms. To byl pravý čas vyzkoušet nový kite Paraavis Indy II na mořské hladině. Výsledek byl velice uspokojivý. Kite měl konstantní tah, dostatečný tah měl i u kraje větrného okna, což se hodí hlavně pro stoupání a poslouchal na slovo. Zanedlouho vítr opadl a tak jsme vyměnili Kiteboard za mountainboard a pokračovali na zemi. Příjemné bylo, že Indy dokázal táhnout i při síle větru 2ms.

Celé soustředění proběhlo v pohodovém duchu. Proběhly drobné výlety po holandském kraji spojené s ochutnávkami místních dobrot.

Více fotek naleznete zde

Účastníci:

Alex, Helča, Bára, Srna, Daniel, David, Píno, Mikyz, Mouka, Šedys

Vybavení:

Kite:

JoJo Wings: RM++ , RM+, ET, Session

ParaAvis: Indy II, Winnie II

Ozone: Manta III, Frenzy

HQ: Montana IV

Buggy: YEST

ATB: MBS, Ground indastries

Longboard: Landyachtz

Skimboard: Stebouboard