CZECH KITE FORCE ve spolupráci s mecenášem kitingu XAXAPEM a Asociací českého powerkitingu AČP připravili pro všechny příznivce a jezdce landkitingu 2.závod českého poháru.

Akce proběhla v termínu 27.-29.5.2011 na letišti Panenský Týnec.

letak_tynec_FINAL_WEB-kopie

Stavba zázemí začala v páteční odpoledne. Počasí bylo přátelské, a pršelo jen při příjezdu na letiště. V podvečer dorazil skalní KOMA team a mecenáš kitingu XAXAP, kteří přidali nejen ruce k dílu. Se soumrakem přestalo pršet, zůstal foukat vlažný jiho-západní vítr 5-7m/s a přijížděli další účastníci závodů. Večer proběhlo první ježdění, grilování a přípitky.

V sobotu od brzkého rána svítilo sluníčko a foukal západní vítr 2-4m/s. Na plochu se sjížděli další závodníci a diváci. Od 10 hodin probíhala registrace do závodů a na nebi se začali vznášet první kity. K poledni začal vítr upadat a první rozjížďky museli být odloženy. Vítr bohužel foukat nezačal a proto byli rozjížďky odloženy na neděli. Zbytek dne se věnoval ježdění na longboardech, grilování a výměně praktických a teoretických zkušeností v oblasti kitingu.

Večer proběhlo promítání videí a přípitky na nedělní vítr.

Neděle konečně vyšla jak se očekávalo. Od rozednění foukal jiho-západní vítr 4m/s a k poledni se zvyšoval. V 10 hodin byl vyhlášen hlavní breafing a po jedenácté hodině byla odstartována první rozjížďka buggyn. Následovala 20 minutová pauza a proběhla druhá rozjížďka buggyn.

Po buggy přišli na řadu tři rozjížďky MTB v řadě. Závěrem byla třetí rozjížďka buggyn.

Velkému zklamání se dostalo našemu jezdci Martinu Lafkovi, který po všech rozjížďkách byl diskvalifikován z důvodu nedodržení pravidel – jízdy bez čísla závodníka.

Okolo páte hodiny proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen vítězům.

Organizátor akce CZECH KITE FORCE team děkuje hlavnímu sponzorovi závodů – mecenáši kitingu XAXAPOVI. Asociaci Českého powerkitingu AČP. Mobilním toaletám DIXI, všem závodníkům a účastníkům akce za podporu v rozvoj českého landkitingu.

Výsledky závodů

Kategorie buggy:

  • 1. Petr Petráš (Jenky – Bora team)
  • 2. Tomáš Křivksý (Tománek Bora team)
  • 3. Radek Čuba
Kategorie MTB: 

  • 1. Marek Vlach(Mára – HRKR team)
  • 2. Stanislav Klouček (Kolouch – KOMA team)
  • 3. Filip Nahodil (Kaser – HRKR team)