Na Ranou jsme dorazili již při pátečním večeru a po malých přípravách na sobotní závod jsme povečeřeli v místní hospůdce hned pod kapitánským můstkem letiště.

Sobotní ráno nám přináší krásný, leč bezvětrný den a po odložení briefingu jdeme provětrat stroje a draky na ranskou homoli, kde se chystají již paraglidisti a 2 rogala (veteránského typu). Dotáhnout buggyny nahoru není zadarmo, avšak následný sjezd kompenzuje adrenalinem bezvětří. Někteří se toho nebojí a sjíždí kopec v plnejch kulích i na MTB. Ještě jednou dokola !!! To už se ale na přistávačce (v kopci) chystá Speed 3 19m a jako obvykle se stará o zábavu, přesto že skoro nefouká. Pěkné, vysoké a dlouhé skoky po rozjezdu z kopce předvádí rideři z hrkr Tomex a Lukáš. “Jdi s tím ještě výš na kopec“, hecujem to. “Málo, vejš“! Polety se začínají prodlužovat až do půlky kopce. To mě nenechává klidným a pobírá mě touha pověsit se do obřího draka. Vždyť je to jen o pár metrů menší než klasický paraglide, na kterém mám něco málo taky už nalítáno.

V půlce kopce na sebe připínám mamutí velikost draka a abych si ho alespoň maličko osahal, než se do toho pustím, vedu si ho nahoru. Na svojí velikost neobvykle obratný a rychlý v zatáčení, rozsah na baru adekvátní velikosti. Po prvním opatrném poskoku, jdu znova nahoru a vemu za to pořádně !!! Skok, nahoře pomalu povolit bar, nechat draka i sebe rozjet do rychlosti a pak zase pomalu přitáhnout bar, to musí fungovat. Po přitažení baru těsně nad zemí mě drak krásně vytáhnul do cca 5 m kde jsem mu zase bar povolil, aby dostal rychlost…..paráda, viva la kiteflying…..kopec jsem sletěl až dolů.
Ještě jednou a pak dost, chce to něco pod nohy, přistání je docela v rychlosti. Kaser se už na to asi nemohl dívat, bere jumbo do ruky a dává na závěr největší polet LK sezony 2009. Daleko přeletí kopec, celý tak v 10-ti metrech nad zemí a mizí kdesi v dáli. Vše hezky v klidu a bezpečně. Speed v týhle velikost a ve větru do 3m/s je absolutně funny hračka (!!!pro zkušené!!!). Ve větším větru bych se do toho s touhle velikostí draka asi nepouštěl.

Po briefingu jsou dnešní závody odepsané a po malém svezení se s desítkou JOJO RM+ balíme cajky a jdem si zahrát pingpong.

V neděli jsme svolali briefing na 8:00 ráno, páč windguru večer hlásilo přes 3m/s a mohlo by se to odjet. Bohužel byla totální mlha a vítr prý jen nahoře v Tisý.
Řešíme tedy spousty organizačních záležitostí na rok 2010 a hrajeme pingpong. V hospodě přímo na letišti mají skvělej guláš a drškovku a jiné dobroty.

Ve 14:00 proběhne slavnostní vyhlášení celého prvního ročníku Českého poháru v landkitngu a pak se pomalu balí a jede domů.

Závěrem musím poděkovat pilotům a správě letiště za ochotu a toleranci se kterou nás hostili na letišti Raná. Dík také patří paní hospodské, která nás nakrmila i napojila každému dosyta.

Celkové výsledky historicky 1.ČPLK:

buggy: mtb:

 

Text: Lafoun

Foto: Lukash (HRKR)