Přestože je zima a většina spolubláznů myslí jen na snowkiting, my jsme vyrazili do Nizozemska provětrat pláž v Ijmuidenu. Důvodem cesty byl začátek studijního pobytu Evičky.

V tomto období bývá u Severního moře většinou zataženo a z oblohy padá déšť se sněhem. Na náší návštěvu však předpověď hlásila azuro a vítr 6 – 12 m/s.

Po osmi hodinách v autě nacpanym k prasknutí dorážíme do Delftu a vyřizujeme potřebné záležitosti ve škole a ohledně ubytování. Předpověď nezklamala a z oblohy se na nás směje slunce a hejna racků. Druhý den jedeme do asi 60 km vzdáleného Ijmuidenu na místní pláž, kde se akorát míjíme se třemi Dutch jezdci. Vybalíme cajky a následuje vytoužený pojezdík. Cestou zpět to berem přes Amstr a v rychlosti procházíme centrum, kde je ledacos k obdivu:).

Následující den nám opět vyšlo počasí na jedničku a přesto, že je azuro a poměrně silný vítr máme celou pláž pro sebe! Smontujeme bigfoot buggy, malou buggy, vybalíme JOJO RM+ 5 m2, pak raději draka o dva čtvereční metry menšího a naplno užíváme několik km dlouhou pláž a písečných dun na freeride.

Následující video jenom potvrzuje, že na severní pláže jde jet na předpověď i v zimě za kvalitním pojezdem. Teplota se pohybovala kolem nuly, na pláži byly zamrzlé louže, po kterých to hezky smýkalo. Vítr foukal první den 5-6 m/s, druhý pak kolem 12 m/s. Vždy od pevniny, takže s malými poryvy.

autor: lafoun