Hned na samém začátku prázdnin od 1.-12.7.2010 se na letišti Boží Dar u Milovic konal druhý ročník landkitingového soustředění – Milowitz Landkiting Camp 2010. Stejně jako tomu bylo v loňském roce, i letos doprovázeli milovické soustředění neskutečná vedra.

Milowitz_007Milowitz_001

První čtyři dny soustředění foukalo na milovickém letišti pouze časně ráno a v podvečer a proto byly tyto dny zaměřeny na sportovní vyžití všeho druhu. K dispozici jsme měli kola, koloběžky, skákací boty, skateboard, slackline a mnoho dalších sportovních potřeb. Nepříjemně vysoké teploty nám pomáhalo zvládnout velmi časté koupání v připraveném bazénku, sprchování pod ledovou tekoucí sprchou nebo koupání v nedaleké pískovně. I přes nepřízeň větrných bohů jsme dokázali vyvětlit Jirkovi, který přijel v sobotu na kurz Powerkitingu, základy tohoto sportu a dokonce i při vytrvalých termických poryvech odlepit draka od země.

Milowitz_004Milowitz_002

Slabý vítr nám zároveň dovolil vyzkoušet zbrusu nové JoJo RM++ 12m2 z odlehčeného skytexu. Výsledky byli podle očekávání fantastické. Drak neměl problémi ani s větrem okolo 1m/s a při tom si zachoval vynikající vlastnosti klasického RM++. Ukázalo se, že drak je více dynamický a živější než klasická dvanáctka RMplusko.

Milowitz_003

Možná i díky vaření jídel hodných kiterských bohů (dva dny po sobě jsme se cpali fazolema) nás pátý den probudili třepotající se vlajky. Hned z rána se proto začíná s ježděním… Okolo desáté hodiny dopolední začal vítr nepříjemně sílit a proto bylo lepší jít si dát ranní kávu – ale ještě než usedneme je potřeba vyzvednout zafouklýho Chachara na druhé straně letiště. Ještě se chvějící Chachar nám zděluje své pocity z velmi rychlého výletu a při tom nám ukazuje svůj tachometr, který ukazuje 99,9km/h – NEW SPEED REKORD!!! Do Chacharova vyprávění přijíždí mladý pár na smluvený kurz. Vítr je poměrně silný a rozbitý, ale oba se s malými draky JoJo Instinkt o velikosti 1,5 / 2,5m2 velmi rychle skamarádili a začali si užívat Powerkitingu. Ježdění toho dne probíhalo od rána až do tmy.

Milowitz_005

Šestý den, tj. v úterý měl vítr klasické charakteristiky Milovických vánků… Fungovala prakticky jenom termika, ale i tak sem tam přifouklo. V jedenáct hodin dorazil Honza (výherce soutěže na Radiu 1)
a okolo poledne i Jirka. Oba se v odpoledních hodinách začali prohánět na mountainboardech tažených Jojo Instinkt 2,5m2 což nám opět potvrdilo že kiting je velmi intuitivní záležitostí. Opět nám tedy počasí dopřálo pojezdy, které probíhali až do tmy s přestávkami na luxusní koupele v bazéncích nebo pod studenou sprchou.

Milowitz_006

Středeční den byl opět větrný, ale ze silnou termikou. Dneska žádný kurzy a proto se jezdí, koupe a popíjí až do tmy. Osmý a další dny se pojezd nabízí pouze časně ráno a nebo večer a proto si někteří jedinci užívali pojezdy ještě před svítáním. Okolo deváté ráno vítr opět vypnul a proto se dospávalo ve stínu… Páteční a sobotní večery byli zasvěceny věcným diskusím a popíjení vynikajícího studeného piva Rychtář, které dodal se vším příslušenstvím spřátelený kemp Pod Císařem.

Předposlední den, tj neděle je větrno již od časného rána a proto kdo má ještě sílu jezdí i přes poledne kdy teploty na rozpálené runway dosahovali k 60°C a tavili podrážky bot a pláště kol. V odpoledních hodinách se pak začalo s balením, které probíhalo až do pondělí.