Na Pražském spotu „Smeťák“ se v neděli sešla skvělá parta lidí, kteří chtěli okusit pod vedením zkušených instruktorů powerkiting naplno. Počasí jak z pohádky… Nádherně jasno, teplota okolo 25°C a na obzoru mírná fronta oblačnosti, která věstila tolik potřebný vítr.
Během první půl hodiny jsme probrali kompletní teorii poweritingu. Poučili jsme o bezpečnosti, pravidlech a zásadách v powerkitingu. Poté se přešlo k praktickému výcviku. První cvičné starty a přistání, průlety větrným oknem, startování a parkování draka na okraji větrného okna. Otočky přes brzdy a negativní točení kolem osy draka – tohle všechno nebylo pro JOJOWINGS INSTINCT (vel. 1,5 až 5,5m) v rukou našich začínajících kiterů vůbec žádný problém. I přes některá menší zaváhání zvládli základní ovládání draka všichni zúčastnění na 100%. Opět se tedy prokázalo, že powerkiting je velmi intuitivní sport, který zvládne prakticky každý.
Všichni účastníci kurzi, kteří s námi strávili celý den, mohli dle vlastních možností okusit jak draky ručkové (JOJO ET – INSTINCT = 1,5 ; 2,5; 4,0 ; 5,5m) tak i barový (bar / hrazda) kite JOJOWINGS SESSION II.
Pár borců se s přibívající kuráží pokusilo podráždit i zlověstné prkýnko (ATB – AllTerain Board / Mountainboard).
Jako vždy dopadl i tento kurz dle slov zúčastněných na 100%. Všem novým kiterům děkujeme za účast a přejeme mnoho dalších kiterských úspěchů a těšíme se na další setkání na některém z našich kurzů.
text: Mikyz, foto: Šedys