O víkendu 19. a 20. 5. 2012 proběhla další landkitová akce. Tentokrát se organizace ujali zkušení borci z KomaKite.

Jejich spot na vrcholcích Krušných hor, nedaleko Chomutova, je ideálním prostorem pro pořádání podobných akcí. Původně bylo naplánováno hlavně testování vybavení pro landkiting a kiteboarding. Protože nám počasí přálo stihl se kromě testování odjet i velmi zajímavý závod. A Czech Kite Force u toho nesměli chybět.

KOMAKITE_test day_01

Pátek:
Vyrazili jsme již v pátek po střechu naloženým VW Transporter. Kromě buggy a mountainboardů jsme vezli spoustu kitů firem JOJO Wings a ParaAvis, které si mohl kdokoliv ze zájemců na místě vyzkoušet. Když jsme dorazili na místo, zábava již byla v plném proudu. Párty stan postaven, bar v obležení, oheň do několika metrové výše. Expertem večera se stal Vojta, který posilněn a tudíž nesmrtelný, vyndával z ohně rozžhavené kameny holýma rukama.

KOMAKITE_test day_02

Sobota:
Probudili jsme se do krásného slunečného dne. I vítr se nějaký našel. Postupně v průběhu dopoledne se začalo sjíždět víc a víc lidí a začalo se s testováním. Pro širokou veřejnost byl k dispozici základní kurz Powerkitingu zdarma.

Perfektně připravená aréna nabízela spoustu možností k vyžití. Děti sjížděli na mountainboardech kopec, dospělí jezdili na kitech. Dalo se i skákat při rozjezdech z kopce. Na ploše bylo připraveno velké množství překážek – skoků i railů. Foukalo stabilně a až do tmy se dalo jezdit.

Czech Kite Force landkiting Czech Kite Force landkiting

Neděle:
Předpověď se vyplnila a celý den foukal podstatně silnější vítr než v sobotu. Rozhodnutí bylo jasné – odjede se druhý závod ČPLK. První na řadě byly dvě rozjížďky buggyn. K vidění byl velmi rychlý závod se spoustou dramatických situací. Nakonec byl v závodě nejúspěšnější Jenky těsně následovaný Lafounem, který se snažil využít jakékoliv situace. Například to co nejvíc rozkulil na rovince a šťouchnul do Jenkyho tak lehce, až buggyna poskočila půl metru do vzduchu.

KOMAKITE_test day_06Czech Kite Force landkiting

Jako druzí vyrazili na start mountainboardy. Opět velmi divácky atraktivní závod. Již po prvních pár kolech bylo jasné, že vítězem se stave Marek „mAra“ Vlach , který všechny ostatní ridery předjel s velkou převahou.

Celkově se stihly zajet čtyři rozjížďky buggyn a tři mountainboardů.

 

Výsledky okruhových závodů:
Buggy Race:
1. Petr „Jenky“ Petráš (YEST)
2. Martin „Lafoun“ Lafek (JoJo, kiteforce.cz)
3. Jindřich Ševíc

KiteBuggy Race maestro

MTB Race:
1) Marek „mAra-HRKR“ Vlach (Peter-Lynn, KITEBOARDING.CZ)
2) Prokop „Green“ Zelený (smetak.banda.cz)
3) Stanislav „Kolouch“ Klouček (komakite.cz)

MTB Race

Na závěr dne jsme stihli ještě závod ve mtb freestyle. Jelo se systémem single eliminace (klasický pavouk). K vidění byly vysoké polety i technicky náročné triky. Po těsném finále opět zvítězil král celého závodu Marek „mAra“ Vlach. Publikum ovšem nejvíce ocenilo Šedyse, který vymyslel nový způsob kitingu po břiše, a do Koma louky vyryl asi 30ti metrovou brázdu trapézem.

Czech Kite Force landkitingCzech Kite Force landkiting

MTB Freestyle:
1. Marek „mAra-HRKR“ Vlach (Peter-Lynn, KITEBOARDING.CZ)
2. Prokop „Green“ Zelený (smetak.banda.cz)
3. Petr „Šědys“ Šedivý (Paraavis. kiteforce.cz)

MTB Freestyle

Nezastavitelná Katy:)

Katy - iron girl

Na závěr chci poděkovat organizátorům za skvěle připravenou akci. A všech zúčastněným za super atmosféru.

KOMAKITE_test day_13

Text: Green

Foto: AlfaKite (www.alfakite.cz), Tomex-HRKR