SnowkiteContest_20082.-3.2.2008 se v prostorách kiteparku Replicraft (letiště Hosín u Českých Budějovic) konala kitová slezina pod názvem „Kitepark snowkiting Contest“ za účelem původně snowkite závodů, které se díky nedostatku sněhu změnily na landkite. Jely se 4 kategorie závodů a to: buggy race, buggy freestyle, mtb race and freestyle.

Účast z celé republiky a mnoho kvalitních jezdců, napovídaly už od začátku, že kvalita závodů bude poměrně vysoká. Naštěstí, snad poprvé, vyšlo naprosto dokonale i počasí, kdy v sobotu foukalo kolem 5-10 m/s (a chvilku i sněžilo:)) a v neděli při absolutním azuru „bušilo“ odhadem kolem 4-8 m/s.

V sobotu se odjely 2 rozjížďky buggyn a několik rozjížděk mtb okružního závodu a v neděli další jedna rozjížďka buggyn a dále freestyle buggy i mtb a finále mtb okruhového závodu. V buggy race závodě se účastnilo 10 jezdců a ve freestylu pouze flyfil.

Kitepark Snowkite contest 2008 - HosínV kategorii mtb byla účast větší, okruh jelo 13 a freestyle 5 jezdců. Za zmínku stojí určitě večerní párty v sporthotelu Barborka, kde jsme byli ubytovaní a která byla taky velice vydařená:), cena za osobu a noc i se snídaní nás přišla na 310 Kč. Jediné co bych osobně vytknul těmto závodům a organizaci, je dvojí startovný – jedno pro race a druhý pro FS, dohromady za 400 Kč, což je poměrně dost. Taky díky tomu byla účast ve freestylu mizivá, škoda.

Celá akce byla kvalitně zabezpečená a jinak organizačně poměrně dobře zajištěná, včetně moderátora celé akce i věcných cen v údajné hodnotě 80 tis.Kč. Všem organizátorům této akce děkujeme za vydařené závody.

Patřičnou fotodokumentaci najdete v naší galerii zde a také zde (Tac_team.cz)