Máme za sebou 12.ročník velkolepé akce KITEFEST MČR v landkitingu. Kitefestival se konal opět ve velmi pohodové a zábavné formě. Přesto, že větru bylo velice málo, a pro závod bude brzo zveřejněn náhradní termín, jsme si užili hodně zábavy, lítání, ježdění s drakama i bez, longboard závody, aj.

01

Na place byl opět velký štábní stan 6 x 9 m, pojízdné občerstvení, hudba. Bylo možné si vyzkoušet draky značky AEROS o které byl poměrně velký zájem. 

V pátek se  sjíždíme se na akci, je krásně a fouká. Na plac se postupně sjíždí skalní účastníci a ještě si společně skvěle zajezdíme na letišti, které máme opět celé jen pro nás. Stavíme zázemí, přijíždí TOITOIka a za tmy konečně i hospoda s výčepem.

03

V sobotu se probouzíme do bezvětří. Dáme si snídani, parádní kafe z hospody a na každý poryv se zvedají draci ze země. Jezdí se na longboardech s drakem i bez draka a užíváme si pohodový den s občasným deštěm a s minimem větru. Alespoň hospoda jede na plný obrátky, párky v rohlíku, klobásy, zelňačka, guláš a dobré pivo teče proudem. Další příznivci se sjíždějí a zkouší vymáčknout z draků maximum. S Jeseterem domluvíme, že zorganizuje alespoň longbordový slalom a okruhový závod na longboardech. Paráda, všichni se skvěle baví. Večer se promění v důstojnou kalbičku.

05

 

04

V neděli ráno se zdá že je to TADY. Vítr jede 3-4 m/s a jdeme postavit trať, proběhne briefing a je vyhlášen start na 10.30h. V 10.15 přestává jako na potvoru úplně foukat. Posunujeme ještě 3x start a později úplně rušíme závod v landkitingu s tím, že bude vyhlášen náhradní termín. Dojedeme finále longboard závodu, vyhlásí se vítězové, předají ceny a pomalu začínáme bořit zázemí. Večer zůstáváme na place jako poslední, uklízíme odpadky a dáváme letiště do původního stavu.

 

Více fotek u nás na FB: ZDE

 

Děkujeme všem za účast a za rok zase na KITEFESTu! Ale uřčitě i dříve!

plakat_mcr_2017_small