Na první jarní den jsme si dali dostaveníčko opět na letišti v Milovicích. I když to ráno nevypadalo, počasí se během dne zachovalo vzorně a po obědě nám krom sluníčka nabídlo i slabší vítr. I přes nepříliš ideální podmínky se nás na místě sešlo poměrně úctyhodné množství.

Lafoun a Moukys se věnovali Swarovi a jeho partě, která čítala celkem čtyři nové nadšence kitování. Vzhledem k tomu, že vítr byl poměrně slabý, mohli kurzanti rychle přejít z malých draků na největší. Po podrodném probrání teoretické části kurzu se instruktáž začala věnovat praktickým ukázkám a výcviku a takřka během pár chvil, po prvních nejistých krůčcích, se všichni rychle otrkali a zvládali jak Sessiona 5 m2 na baru, tak i draka o velikosti 9 m2. Vystřídali jak draky na ručkách (handels), tak draky na baru (hrazdě). Aleš se na konci kurzu dokonce svezl na buggyně, což je za necelý jeden den skvělý výkon. Okolo čtvrté odpoledne toho měli kurzanti plný kecky a s velkým nadšením pro kiting odjeli domů. Všem přejem do dalšího kitování i nekitování mnoho zdaru.

Dostavila se i partička, která zde byla minulý weekend a dodala tak akci tu pravou kajtovou atmosféru:). Celej weekend se povedl, ale byly tu jistý nepříjemnosti… Svůj první krutej crash nám předvedl Mikyz, když si to mastil po ranveji. Bord se mu pod nohama roztancoval a v poměrně velký rychlosti mu drak vysvětlil kdo je silnější. Mikyz si z Milovic odvezl nalomenou lejtkovou kost, vyžvejklou čéšku a protože si vopičák nevzal rukavice tak i pořádně sedřenou dlaň. Druhým a posledním nepříjemným okamžikem bylo, když na nás dědek z hangáru opět nalítaval a pak nám ještě vynadal…….

Odpoledne přijemně překvapil Šedys, kterej přijel rovnou z Alp. Sice sebou neměl vercajk, ale rozsekanej Mikyz mu zapůjčil svůj. Lafoun využil posledního zafoukání a odfrčel po větru. Mouka si pujčil borda a po dlouhý době si zkusil jaký že to je. Okolo pátý přestalo foukat úplně a tak jsme začali balit. Před setměním jsme si ještě vyjeli na hangár zabafat.

Text: Mikyz