V sobotu se kolem půl jedenácté scházíme v počtu 5 kurzantů a 2 instruktoři na letišti Kámen.

Je 21 stupňů, fouká z jihozápadu, slunce pálí a je azuro. V dáli je vidět za severu tlačící se studená fronta, v pozadí hrad Kámen. Romantika jako prase a kurz můžeme odstartovat. Po cca 1 hodině nezbytné teorie, kde se studenti seznamují s powerkitingem jako sportem a s mnoha aspekty tohoto sportu se vrháme na první letové minuty s draky JOJO ET 1,5 a 2,5 a Cooper FOX 2,5.

Kite-kurz---KiteForce-(3)

Kite-kurz---KiteForce-(7)Kite-kurz---KiteForce-(5)Kite-kurz---KiteForce-(8)

Fouká od pěti do devíti metrů za sekundu a během dne se ozývá termika a přidává na poryvech. Fronta mezitím úspěšně postupuje nad území Česka a čelo fronty, keré je patrné pásem vysoké oblačnosti je nyní přesně nad námi. To už ale studenti oblékají trapézy a berou draky na trapéz, což je velká úleva pro ruce. Následuje cvičení, eliminace chyb a špatných pohybů rukama i drakem. Cvičení chození s drakem, vycítění a předvídaní výkonu a taku draka vzhledem k jeho pozici ve větrném okně, osmičky a jiné cviky s drakem nad hlavou. Následuje přestávka, občerstvení, protažení. Mezitím přijíždí na mountainboardu (MTB) jeden z instruktorů a vysvětluje napřímo fungování barových draků. Následuje další létání s barovými draky JOJO Session 5,0 a ParAAvis Winnie 3,0 a první odvážlivci již sedají do buggy a stoupají na mountainboard.

Kite-kurz---KiteForce-(2)Kite-kurz---KiteForceKite-kurz---KiteForce-(6)
Je pět hodin odpoledne a vítr trochu polevuje, vybalujeme o maličko větší draky. A o chvilku později jsou všichni již docela vyčerpaní a kurz se nachyluje ke konci. Pár slov na závěr, rozlučka a těšíme se na viděnou !!!

Díky všem zúčastněným, byli jste sakra dobří. Byl to ale parádní den!