kite_hb_fs_camp_2007_logoDne 20.10.2007 se konala na letišti v Havlíčkově Brodě první landkitová akce svého druhu v ČR. Jedná se o první freestyl camp, určen primárně freestyl závodům na MTB a freestylu na buggy.

Součástí programu byl také rychlostní závod buggyn. Přes opětnou nepřízeň počasí se akce nakonec vydařila a v rycholstním závodě se odjely 2 rozjížďky. U freestylu napomohl ke skokům kicker, který dovezli organizátoři akce. Účast byla poměrně hojná a někdy bylo možno spatřit na obloze až kolem 40-ti draků.

Po několika akcích, které se vydařili pouze společenským charakterem, musíme říci, že jsme se konečně dočkali i akce, která nás potěšila i po stránce sportovní. Vítr foukal sice málo, ale foukal – rychlostí 4-5 m/s, k pozdějšímu odpoledni začal zesilovat až na takových 6, možná 7 m/s, s tím že po celý den občasně mrholilo a teplota se nevyšplhala nad 5°C. To nám v závěru ani moc nevadilo, neboť bylo dost všeho na zahřátí.

Kolem 12-té hodiny se odstartovala první rozjížďka v rychlostním závodě, kterého se účastnilo 15 pilotů. Trasa byla vzhledem k malé rychlosti větru postavena jen kolem dvou bojek, jejichž spojice byla kolmo na vítr. Vyhledem k délce trati, malému a proměnlivému větru a neprofesionalitě závodníků se bohužel velice často komplikoval závod zamotáváním draků, zejména při otáčení na spodní bójce, ale i při jízdě mezi bójkami. Ti nejlepší byli schopni za 30 min.odjet 5 kol, ve druhé rozjížďce, která byla na karamboly ještě šťavnatější, pak 7 kol. Ve druhé rozjížďce, (startovala zhruba 1,5 hodiny po první) maličko přifouklo a to se promítlo i do počtu odjetých kol. Je nutno zmínit, že se sílícím větrem sílily i poryvy a celková labilita větru, kdy v určitých chvílích se draci chovali takřka nekontrolovatelně.

Děkujeme organizátorům akce (BONESHAKER, LANDKITING.CZ) a dále krmítku a všem zúčastněným za zdařilý průběh této kitové sleziny.
Více info na www.landkiting.cz.