skysails_logoSkySails je technologie, která využívá kita pro pohon nákladních zaoceánských lodí. Princip je stejný, jako u nám dobře známých, komorových tažných draků.

Kite, který dokáže utáhnout ohromnou záoceánskou loď je však oproti našim miláčkům opravdový gigant. Plocha křídla se pohybuje okolo 160 m2 a bágl pro takovou plachtu by musel být velký asi jako telefonní budka.

I délka šňůr a tím i větrný rozsah je trochu v jiných dimenzích – na obloze kroutí osmičky o trochu výš, cca od 100 do 300 m/nad mořem. Podle dokázaných studií je v těchto výškách využitelná energie až o 25% větší.

Možná by jste nevěřili, ale kite dokáže vyrábět elektřinu a to s obrovskou efektivitou.

Společnost SkySails vidí využití obrovského potenciálu větru a tažných draků i ve výrobě energie. Ve svém druhém vyvojovém segmentu nabízí a zdokonaluje zařízení pro výrobu energie s využitím kitů. VIDEO ZDE

SkySails03

Výkon – ZDARMA
Vítr je nejlevnější, nejvýkonnější a nejekologičtější zdroj energie…

V dnešní době je vyvíjen velmi silný tlak na námořní dopravce a to nejen ke snížení nákladů na pohonné hmoty, ale především k výraznému snižování hodnoty emisí v námořní dopravě.
Toto byly hlavní impulsy , které vedly společnost SkySails k vývoji celosvětově patentovaného systému, který dnes využívají nejmodernější záoceánské lodě – Kite.

 

Patentovaný pohonný systém SkySails se skládá ze tří hlavních částí:
1. tažný kite s lanem
2. spuštění a zotavení systému
3. kontrolní systém pro automatický provoz.

SkySails02

JAK TO FUNGUJE:
Tažný drak namontovaný na přední části lodi je jádrem pohonu SkySails. Společně s ovládacím panelem a tažným lanem tvoří tzv. „létající systém“. Ten je pak kontrolovaně řízený, takže tažný kite provádí pravidelné, dynamické letové manévry, které ženou taženou loď vpřed.
Vzniklá tažná síla se přenáší na loď přes tažné lano vyrobené z vysoce pevných syntetických vláken. Specialní kabel integrováný do tohoto lana zajišťuje dodávku energie do řízení a komunikaci s řídicím systémem umístěným na lodi.

SkySails – Společnost

Společnost SkySails GmbH se sídlem v Hamburku byla založena v roce 2001 průmyslovými inženýry – Stephan Wrage a Thomas Meyer. SkySails je technologickým lídrem na trhu automatizovaných tažných systémů, které využívají tažných draků.
SkySails zaměstnává asi 80 zaměstnanců v široké škále oborů a specializací, počínaje leteckými inženýry, softwarovými vývojáři, lodními a námořními specialisty a dalšími odborníky. Všichni zaměstnanci společnosti SkySails pomáhají vyvíjet, vyrábět a prodávat patentovanou technologii SkySails po celém světě.

Draci SkySails jsou vyvíjeny klíčovou technologií s důrazem na zachycení obrovského potenciálu, který vítr na otevřeném moři nabízí. Díky tvrdohlavému přístupu je vůbec první společností na světě, která uspěla ve vývoji technologie odtahových (tažných) draků a jejího aplikování v průmyslu.

SkySails01

Hlavní obchodní divizí společnosti jsou námořní systémy větrného pohonu lodí. Nejnovější generace produktové řady tažných draků SkySails (SKS C 320) může nahradit až 2 MW pohonného výkonu hlavního motoru.
Společnost SkySails vidí využití obrovského potenciálu větru a tažných draků i ve výrobě energie. Ve svém druhém vyvojovém segmentu nabízí a zdokonaluje zařízení pro výrobu energie s využitím kitů.

Text: Mikyz