Čtvrtek -příjezd

Po bezproblémové a na poměry rychlé cestě nás, řidiče Rychnu, coca-colistu Jenkoše a pisálka Pína, v cíli, na parkovišti u jezera, přivítalo pouze několik kajterských obytňáků. Všichni jejich obyvatelé byli výborně naladěni a natěšeni na víkendový závod.

042

Pátek – prodloužená

Zato ráno už bylo parkoviště nacpané k prasknutí obytkama, dodávkama i osobákama, které chrlily další a další kajtery. Konkurence – kamarádi. Vždyť jenom Čechů přijelo závodit dvanáct!

012

013

V pátečním Long Distance Race reprezentovalo ČR devět lyžařů a dva snowborďáci. Drakový magnát Ševča do longu nenastoupil. Více než dvouhodinový závod byl náročný. Trať začínala a končila v horní části jezera a otočná bójka (jediná) stála až u hráze, vzdušnou čarou vzdálené cca 4,5 km. Vítr na startu byl kolem 10 m/s, takže jsme si vzali radši menší draky. To se ale ukázalo jako velká chyba, protože dole u hráze foukalo už sotva 4 m/s. A jelikož foukalo po jezeře (ostatně jako vždy), bylo stoupání i povětrovky ještě náročnější než obvykle. Povrch byl sice rozměklý, ale navrchu měl pěkně vypečenou krustu, která s radostí polykala lyže i prkna a snažila se jezdce vyzout z bot.

019

Nakonec odjelo všechna čtyři kola pouze sedm závodníků, mezi nimi Jenki (6.) a Píno (7.). Modroočku Lafounovi (9.) to uteklo o pověstný chloupek. Příště už se oholí! Ale i tak, tři Češi v první desítce to je solidní výsledek.

Sobota – pivo a procházka

Sobota se nesla ve znamení odpočinku. Od rána bylo skoro jisté, že nefoukne, ale stejně všichni vyrazili na plac. S prvním nádechem vybalili autobusy a vzducholodě a nejrychlejší piloti je i stihli dostat do vzduchu. Dalo se ujet i 300 m, než člověk dojel za vítr, kde mu chcíplá velryba spadla na hlavu. Ti rozumnější z nich otevřeli po prvním marném pokusu víno, rum či pivo a připravovali se na neděli.032

Po setmění přišla noční bríza, na kterou naskočili Lafoun a Venca Pinďík a odfrčeli na výlet ke zvonici, odkud se pak po svých vrátili procházkou zpět.

Neděle – popojíždění

Nedělního rána nás probudily pleskající vlajky. Část české výpravy byla ráda, že před startem nedělají testy na alkohol v krvi. Po každodenním brífinku byl vyhlášen start prvního heatu freestylu, kterého se nezúčastnil žádný závodník z naší výpravy, a současně i start první rozjížďky Course racing. Ta byla pokusně na dvě kola. U tohoto modelu pak zůstalo i u všech pěti následujích rozjížděk. Bohužel se všichni čeští piloti zapletli do nejrůznějších jimi jistě nezaviněných kolizí nebo dělali, nutno přiznat, vlastní chyby, takže výsledky už nebyly tak pěkné jako v Longu. Přesto se 3 Češi motali opět kolem 10.místa. Disciplíny Course Race se zúčastnilo osm českých lyžařů a jeden borec na snowbordu. 

028

Vyhlášení vítězů proběhlo až za tmy, což nejhůře nesly starostlivé manželky a přítelkyně, které se již doma nemohly dočkat svých výsledků, totiž kiterů. V rámci World Cup se odjelo také finále italského, německého a švýcarského poháru, a protože bylo třeba vyhlásit i jejich vítěze, celá závěrečná ceremonie se značně protáhla. Tak jsme tam v té přátelské závodní atmosféře mohli zůstat alespoň o chvilku déle.

Text: Píno

Oficiální stránky závodů a výsledky: https://www.snowkite-open.com/

Další fotky českých závodníků u nás na FB: ZDE