Soustředění je určeno pro všechny, kteří si rádi odpočinou v příjemném přímořském klimatu, v oblasti kde fouká 350 dní v roce. Lokalita nabízí výborné podmínky pro kiteboarding a jeden z nejlepších povrchů pro landkiting v Evropě. Na tomto soustředění budete mít možnost zkusit jak jízdu na vodě, tak v buggy nebo na mountainboardu. Jedná se již o čtvrtý ročník tohoto pravidelně pořádaného soustředění v Ijmuidenu. (foto z předešlých ročníků viz galerie).

Informace o lokalitě:
IJmuiden je malé přístavní městečko, které se nachází 25 km západně od Amsterdamu. Z Prahy je vzdálený zhruba 1000 km, tedy přibližně 10 hodin jízdy.
CESTA: Dresden – Erfurt – Dortmund – Arhem – Utrecht – Amsterdam – Haarlem – IJmuiden.

Informace o spotu:
Pláž je zde každodenním přílivem a odlivem výborně zpevněná a dostatečně tvrdá nejen pro kitebuggy, ale umožňuje jízdu i na malých a úzkých kolech mountainboardu. Pláž Ijmuiden nabízí vyhrazený prostor (arenu) pro landkiting či kiteboarding a proto jsou obavy s přeplněných vod a pláží zcela zbytečné.

kiteboarding-ijmuiden

Informace o ubytování:
Ubytování je nejlepší si zamluvit v rodinném kempu Duindoorn, který leží cca 1 km od pláže. Spaní je možné ve vlastním karavanu nebo stanu. Ceník ubytování či objednávky naleznete zde: http://www.duindoorn.nl/Rezervaci si je nutné zamluvit s dostatečným předstihem, protože kemp bývá v sezóně plně obsazen. V blízkosti se nachází i několik hotýlků kde cena jednolůžkového pokoje začíná na 300 € za 7 nocí. Dvoulůžkový pokoj pak vychází min. cca na 400 € za 7 nocí.

 
Program-obecně:
Na programu řádná kajtovačka, kajtovačka v mělkých vodách severního moře a luxusním kajtovačka na tvrdém písečku a zkrátka nejlepší kajtovačka letní sezóny ;). Při nepřízni počasí – výlety po nizozemských mlýnech, architektuře a celkové nahlédnutí do nizozemské multikulturní společnosti. Kultuře a výletům věnujeme vždy minimálně 1-2 dny (dle počasí a zájmů zúčastněných).

 

KURZY – info pro laiky a mírně pokročilé:

Toto soustředění je pojato také jako kurz pro začátečníky a mírně pokročilé kajtery, kteří se zde během jednoho týdne posunou o mnoho vpřed. Pláže a vody holandského letoviska Ijmuiden nabízí mnohem lepší podmínky pro kiting než najdeme v ČR a je zde velká pravděpodobnost na každodenní kajtování. Stabilní vítr, mělká voda a tvrdý, ale zároveň jemný písek zaručují neobyčejně rychlý „progress“.
Během celého týdne budete mít šanci naplno proniknout do tajů a krás powerkitingu a vzhledem k účasti jiných, již ostřílených kajterů budete mít možnost načerpat mnoho informací a zkušeností.

Naučíme Vás všemu co ke kajtování patří, od meteorologie, přes historii, pravidla, konstrukce a ovládání kitů až po praktickou jízdu s tážným drakem. Vše je po metodické a praktické stránce poskládáno tak, aby jste při dodržení všech bezpečnostních pravidla, získali správné návyky a rychlý pokrok v tomto dynamicky se rozvíjejícím sportu.
Veškeré potřebné vybavení je Vám zapůjčeno v rámci kurzu.

Akční cena 5ti denního kurzu pořádaného na soustředění IJmuiden 10.9.-15.9.2012: 5000,- Kč = 20 hodin výuky + 5 hodin ZDARMA!!! Nabídka platí pouze pro tuto akci Ijmuiden 10.9. – 15.9.2012

(sleva 20 % pro studenty, při přihlášení 4 a více lidí (skupina) a pro ty, kteří s námi prošli minimálně jednodenním kurzem)

Ijmuiden_2012_pozvanka_05

Shrnutí:
CENA: 5 000,-Kč za 25 hodin výuky + X hodin volného létání / ježdění
v ceně:
 Půjčení veškerého potřebného vybavení pro powerkiting. Několik instruktorů. Plná výuka powerkitingu. Organizování výletů při nepřízni počasí.

V ceně není započteno: ubytování v kempu Duindoorn nebo v jakémkoliv hotelu či penzionu dle volby klienta (8, popř.7 nocí – možno i méně), doprava (po domluvě možno zařídit), stravování, pojištění do zahraničí (extrémní sporty – umíme zařídit), DVD s fotkama a videem ze soustředění, vstupy do muzeí apod.

Více info a závazné přihlášky (počet lidí, jméno, věk) posílejte do 12.srpna na: kurzy@kiteforce.cz, nebo tel.: 775915415 ; 731180794. Rezervace ubytování nutná co nejdříve, vzhledem k zamluvení míst v kempu Duindoorn.
Osoby do 15-ti let věku nutná přítomnost zákonného zástupce, od 15-ti do 18-ti let nutný písemný souhlas zákonného zástupce.