V sobotu 26.1.2013 proběhl druhý ročník extrémního štafetového závodu trojic, který byl pořádán pod záštitou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a jehož průběh zajistili studenti outdoorových aktivit na této škole.

Závod probíhal v lyžařském středisku Zadní Telnice. Areál umožňuje uspořádání obřího slalomu a nabízí běžkařský okruh i velmi dobré prostory pro snowkiting.

slalom_cisar

„Ukázka ze sjezdu – Císař Winter Challenge“

Závod proběhl ve výborném duchu s maximálním nasazením jak organizátorů, tak závodníků. Přesto, že sněhu se nám letošní zimu v našich krajích moc nedostává, na tomto závodě jsme měli z hlediska snowkiterů alespoň nutné minimum a bylo možné závod odjet. Vzhledem k velmi husté mlze se pár borců včetně mě ztratilo. Závod byl tentokrát opravdu extrémní, což kromě mlhy, nízké mocnosti sněhu (překonávání koryt potoků. aj.) dokazovalo i několik kitů nešťastně zavěšených na stromech.

bezky_cisar

„Ukázka z běžkařské sekce – Císař Winter Challenge“

Po dojetí posledních snowkiterů proběhlo v centru závodu v Telnici pod sjezdovkou vyhlášení výsledků, předání cen a párty s živou hudbou a občerstvením.

kite_cisar

„Ukázka ze snowkitu – Císař Winter Challenge“

V kategorii mix naše týmy (CZECH KITE FORCE) obsadily první a druhou pozici, v kategorii muži vyhrál tým Pretoriánská garda se snowkiterem Josefem Nežerkou.

vysledky_cisar_2013

Díky všem zúčastněným i organizátorům a těšíme se na další ročník !!!