Hnedle po Vánocích se chystáme na snowkitovou akci pod názvem Bernina Fun Woche, kterou již po několikáte pořádá SWISS KITESAILING ASOCIATION.

Akce je datumována přes silvestr (26.12. – 2.1.) a v minulých letech vyšlo počasí vždy alespoň část týdne na jedničku. Bohužel se letos snad poprvé nejedou závody, ale určitě se zde sejde evropská snk elita. Jako prostor pro ježdění nám pak poslouží 3 km dlouhé jezero Lago Bianco (2234 m n.m.) a přilehlé horské masivy průsmyku Bernina v italské části Švýcarska. Vzdálenost z Prahy je pouhých 750 km a cesta by měla trvat kolem osmi hodin.

Ubytování naplánováno v zatepleném karavanu, tzn.za hubičku:). Parkování karavanů možné v kempu Plauns (http://www.campingplauns.ch/4480.html), který je nedaleko Berniny. K Lago Bianco je to z kempu 15 km a je možné se dopravit místní tradiční červenou lokálkou, nebo autem po pohodové silnici.

Pokud by měl někdo zájem užít si silvestr nejen po kitové stránce naplno, ať se neváhá ozvat. Předpokládané náklady na bydlení a dopravu cca 4500 Kč. Víc lidí, víc srandy.

Info o celé swiss snk tour najdete zde.