O víkendu 14.-15.2.2009 se konal ve známém snowkitovém revíru Adolfov první ročník závodu nesoucí jméno Adolfovský maraton.
Sobotní dopoledne provázela mlha, která znemožňovala odstartování závodu. Dle nejaktuálnější předpovědi by se však měla nízká oblačnost kolem poledne zvedat. Vítr sílí a přestože v mlžném ránu jezdím s drakem 6m2 (JOJO RM+) po rotrhání nízké oblačnosti převazuji na draka o polovinu menšího a doufám, že winda nepřestane zesilovat. Nyní, chvilku po poledni, fouká 10m/s. Do závodu je přihlášeno 21 závodníků, ale už na startu je jasné, že vzhledem k silnému větru v kombinaci se špatným zmrzlým povrchem všichni nenastoupí.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kolem půl jedné je možno odstartovat závod a na startu se schází 11 pilotů kategorie ski a 2 kategorie snb. První rozjížďka je do jisté míry seznamovací, ale hned od začátku je všem jasné, že procházka růžovým sadem to opravdu nebude. Silný poryvový vítr a zmrzlý hrbolatý povrch dává zabrat i nejzkušenějším. Pár pilotů přecenilo své stroje a mají plné ruce práce, aby ukočírovali své draky, to k tomu ale patří:).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
S nohama totálně vyčerpanýma dojíždím první rozjížďku (měla 30 min.) a modlím se aby byla pauza alespoň půl hodiny. Pauza je 15 min., běžím se napít, naklepat nohy a nastupuji s mírným zpožděním do druhé rozjížďky. Po prvním kole mi ledovka dává na jevo, že nohy dostávají opět zabrat a musím trochu zvolnit. Před třetí (toho dne závěrečnou rozjížďkou) je po hromadné domluvě přestávka 30 min. Tou dobou zesílil vítr už na 12 – 14 m/s a podmínky se ještě přiostřují. V poslední rozjížďce mi už nezbývá, než si občas odpočinout. Je to náročné, ale přeci jenom jsme na maratonu a tam se moc neremcá:).

Následuje večeře a společenská rozprava na chatě Montana, kde nás nechali přespat za 400 Kč s večeří a snídaní.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další den ja na programu jedna rozjížďka a od rána to vypadá mnohem lépe, než den předešlý. Vítr polevil na 5-7 m/s a místy se na nás směje z oblohy i sluníčko – neuvěřitelné. V 11 hod. je odstartována poslední rozjížďka maratonu. Do závodu nastupuje o pár jezdců více než v sobotu. Hodně závodníků jede se stejnou velikostí draka (de-power draci) jako den předešlý a mají trochu problém při jízdě po větru, já beru JOJO RM velikosti 7m2 a jede se mi více než dobře. Nohy si odpočinuly a větší drak je klidnější na ovládání. Rozjížďka se natáhne na 35 min.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po závodu následuje volné freestyle ježdění a vyhlášení závodu, jedna – nejhorší rozjížďka se škrtá. Za CzechKiteForce se zúčastnil Lafoun, Mouka a George. Mouka po první rozjížďce kvůli technickým problémům ze závodu odstoupil a Lafoun dojel celkově pátý.

Chtěli bychom poděkovat organizátorům závodů (fi.LAMBA) a všem zúčastněným za povedené závody a přejeme hodně zdaru do dalších ročníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledky lyže:

1. Radek Čuba

2. Petr Petráš

3. Tomáš Tománek

Výsledky snb:

1. Lukáš Vogeltanz

2. Honza Jeřábek

3. Tomáš Vícha

 

text:Lafoun, foto: George