Letošní jubileum bylo oslaveno patřičnými oděvy, parádním zázemím, velkou účastí závodníků a jejich doprovodů. Letos jsme mohli hostit na MČR i velkou dávků stánkařů a vystavovatelů. Bylo tak k vidění mnoho, k testování vela a k okoukání něurekom. Jako obvykle náš pokrevní „bratr vítr“ lítal všude kolem, ale na Týnec se dostavil jen ve velmi slabě naladěném stavu a proto probíhaly aktivity jako longboarding s kajtama i bez kajtů, ježdění na koloběžkách, házení talířem, softball, fotbálek a jiné doplňkové aktivity. 

Závodníků na kitebuggy bylo přihlášeno 13, na MTB pak 16 závodníků.

011

K našemu štěstí, a proto je také pro akci vybírán právě Panenský Týnec, zde stačí opravdu půl metru a svezete se. A tak jsme mohli létat a létat a létat. V sobotu proběhly 3 pokusy o start závodu, v neděli pokus jeden, bohužel vše neúspěšné. Víc z toho dostat už nešlo, vítr byl příliš slabý. 

letišní aktivity
letištní aktivity

Příště budeme připraveni na závod v noci, protože v noci foukal z pátka na sobotu i ze soboty na neděli, ale i z neděle na pondělí totální stabil 3-4 m/s. Tedy BOMBA ! Night kiting samozřejmě probíhal jak na buggy, tak na longoboardech a bylo to skvělé, no romatika těch hvězd tam nahoře.

V neděli proběhlo představení projektu czech-kiting-records.eu, kam se registrujme a bojujme o rekordy.

tandem buggy
tandem buggy

Děkujeme všem za parádní účast, mundůry zavedeme již nastálo. Děkujeme Aeroklubu Panenský Týnec za vstřícné jednání a všem stánkářům.

Kdo akci podpořil?

Organizace: kiteforce.cz

Bára Srnová (a její tvorba), base-pro.cz; Zuzífek (a její dobroty); kite-arena.cz; kiteboarding.cz; mystic; ozone, best kites, pegas2000.cz, snowkite.cz, kites4fun.cz a všichni co přijeli.

plukovní se svou družkou
plukovní se svou družkou